U18-as női kézi-vb: kikapott Dél-Koreától az elődöntőben az ifjúsági válogatott

D. S. B.D. S. B.
2022.08.08. 22:09
Dél-Korea ellen Simon Petra 9 gólja is kevés volt (Fotó: International Handball Federation/Fb)
Fordulatos, végletekig kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget Dél-Koreától a magyar női ifjúsági-válogatott az Észak-Macedóniában zajló U18-as, vakszmentes világbajnokság elődöntőjében.

Bohus Beáta
együttese jobban kezdte a mérkőzést, hiszen eleinte egy-két góllal vezetett, de 10–8-as magyar előnyről a dél-koreaiak egy ötgólos szériával fordítottak, s a különbséget hosszú percekig tartották is. A szünet előttCsernyánszki Liliánáék egyenlítettek és a fordításra is volt esély, ám Dél-Korea vonulhatott egygólos (17–16) előnnyel a pihenőre.

A térfélcsere utánSimon Petráék visszavették a vezetést, és bár 21–18-ra is elléptek, a hajrára – többek között egy emberelőnyt kihasználva – Dél-Korea fordított. Kétgólos előnyéből egyet a mérkőzés végéig meg tudott őrizni és 30–29-re legyőzte a magyar ifjúsági válogatottat.

A másik elődöntőben Dánia könnyedén győzte le Hollandiát. A dánok már a szünetben 21–13-ra vezettek, a fordulás után tovább növelték a különbséget, és 37–21-re győzték le a hollandokat.

A bronzmérkőzést augusztus 10-én, szerdán 15.45-től, a döntőt 18 órától rendezik.