A Telekom Veszprém házigazdaként 42-32-re legyőzte a Tatabányát a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Bátor és pontos játékkal kezdtek a vendégek, akik a hetedik percben 7-2-re vezettek. Jól védekeztek, és gyors ellenakcióikat rendre gólra váltották, így a 17. percben még 14-10-es előnyben voltak. Ezt követően kettős emberelőnybe került a Veszprém, összeállt a védekezése és három percen belül egyenlített. A hazaiaknak bejött a kapuscsere, a Tatabányának nem, így a szünetben már a Magyar Kupa-címvédő vezetett három találattal.

Rasmus Lauge Schmidt volt a Veszprém egyik legjobbja Fotó: Csudai Sándor - Origo

A második félidőt 4-0-s sorozattal kezdték a bakonyiak, majd újabb két fordulat következett: előbb a Tatabánya egy hatos gólsorozattal felzárkózott, majd a Veszprém 27-26 után ismét ellépett, és magabiztos hajrával eldöntötte a meccset.

A hazaiaknál Bjarki Már Elísson tíz, Rasmus Lauge Schmidt nyolc, a vendégeknél Rodríguez Álvarez Pedro nyolc, Győri Mátyás hat gólt lőtt.