Férfi kézi NB I: nyert a Fradi, Nagy Bence 14 gólt dobott

R. P.R. P.
2022.05.21. 18:55
Nagy Bence 14 gólt dobott (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda NB I 25. fordulójában a Ferencvárosi TC 34–30-ra legyőzte a Komlót.

A férfi kézilabda NB I-ben már korábban eldőlt a bajnoki döntő két résztvevőjének kiléte (Telekom Veszprém és Pick Szeged), illetve a két kiesőé is (Eger, Kecskemét), de a többi pozícióért még ádáz harc folyik.

A bronzéremért a Ferencvárosi TC, a Balatonfüred és a Tatabánya vív meg egymással. A szombat kora esti mérkőzésen a Fradi 34–30-ra legyőzte a Komlót, elsősorban Nagy Bence 14 góljával, így 32 pontjával beérte a Balatonfüredet.

Azonban este a Balatonfüred nagyon magabiztosan győzött, és a Tatabánya is simán nyert, így visszaállt a forduló előtti sorrend az említett három együttes között.

A Balatonfüred csak pontelőnnyel szerezheti meg a harmadik helyet, mivel a Tatabánya és a Fradi elleni mérlege is rosszabb (emellett a Tatabánya a Fradinál is jobb).

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 25. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Sport36-Komló 34–30
(19–16)
Elek Gyula Aréna, 500 néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: ZERNOVIC – BUJDOSÓ 6, Bognár A., Debreczeni 2, J. Mikita 2, KOVACSICS 5, NAGY BENCE 14 (6). Csere: Győri K. (kapus), Prainer 1, Bohács, Füzi 1, Ónodi-Jánoskúti 2, Pordán 1, Imre. Edző: Horváth Attila
KOMLÓ: Pásztor – Urbán 1, Zobec 3 (2), Jóga 1, Takács B. 1, JERKOVIC 6, Hoffmann. Csere: Granic (kapus), Szöllősi O., Radic 1, Vaskó 3, Szunajko F. 3, MELNYICSUK 5, Grünfelder 2, ORBÁN 4 (1). Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–3. 15. p.: 10–5. 26. p.: 15–14. 40. p.: 25–19. 49. p.: 30–23. 54. p.: 31–28. Kiállítások: 14, ill. 18 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 6/3
MESTERMÉRLEG
Horváth Attila:
– A Komlóval mindig jó meccset játszunk, most is így történt. Az első lépést megtettük az Európa-kupa-részvételre jogosító helyért, azért dolgozunk, hogy meg is szerezzük. Ez volt az utolsó hazai mérkőzésem a Ferencváros edzőjeként, hálás vagyok az elmúlt négy és fél évért.
Kilvinger Bálint: – Tudtuk, hogy mi leszünk a mérleg nyelve. Harcos mérkőzés volt, sok olyan hibát követtünk el, amire készültünk, hogy elkerüljük, viszont mindig vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Várjuk az utolsó fordulót, hazai pályán szeretnénk szépen zárni az idényt.

Balatonfüredi KSE–SBS Eger 38–25 (19–8)
Balatonfüred, 500 néző. V: Rontó, Szanyi.
BALATONFÜRED: ANDÓ – Rodríguez P. 2, Németh B. 1, TOPIC 6, Szűcs B. 3, Szöllősi B. 3, Bóka 3. Csere: Tóth M. (kapus), KEMÉNY 4, Szmetán M. 1 (1), Gosztovics 3, Dénes, Ág 1, Malinovic 1, BRANDT 8, Határ 2. Edző: György László
EGER: Balogh T. – Lezák 1, Szuharev 2, TÓTH R. 5 (1), Machac 1, Esteki, Molnár B. 2. Csere: Seprős (kapus), Kiss G., Tóvizi T. 3, Kovács M., Szepesi N. 1, Lakosy 1, PULAY 4 (3), Száva 2, Bernatonis 3. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 9. p.: 8–2. 16. p.: 13–3. 26. p.: 17–5. 34. p.: 21–10. 40. p.: 25–15. 49. p.: 31–19. 56. p.: 35–23. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
György László:
– Az idény utolsó hazai bajnoki mérkőzésén jó játékkal magabiztos győzelmet arattunk. Negyedóra alatt tíz góllal elhúztunk, koncentráltan játszottunk, és Andó Adrián nagyszerűen védett. Végig kontrolláltuk a meccset, örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. Készülünk az utolsó nagy csatára.
Tóth Edmond: – Nehéz helyzetben vagyunk, de próbáltunk mindent megtenni, ami tőlünk tellett. Sajnos csak ennyire futotta, a Balatonfüred a játék minden elemében fölénk nőtt.

Csurgói KK–Fejér-B.Á.L. Veszprém 30–28 (19–12)
Csurgó, 700 néző. V: Andorka, Hucker.
CSURGÓ: Füstös – Tóth Á. 1 (1), Borsos, GÁBOR M. 11, ROTIM 4, HERCEG 4, Kerkovits 1. Csere: Konyicsák (kapus), Gebhardt 1, Szeitl L. 1, Breuer, Vasvári, KRECIC 5, A. Kovacevic 1, Bazsó, Ács 1. Edző: Baranyai Norbert
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM: Somogyi B. 4, Tóth P. 2 (1), SZÉLES 7, VAJDA 1, Kristóf 4, Tóth J. 1, Seregi. Csere: Borbély, Miklós G. (kapus), Szmetán P. 1, Kurucz, Tóth Márton 2, Bugyáki, HÁRI 4 (1), Szatmári 2. Edző: Éles József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 8–4. 20. p.: 13–8. 26. p.: 17–10. 35. p.: 22–16. 41. p.: 25–18. 47 p.: 28–22. 52. p.: 30–25. 56. p.: 30–27. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Baranyai Norbert:
– Ma kitettük a pályára a szívünket, mindent megtettünk azért, hogy győzelemmel búcsúzzunk a szurkolóinktól. A második félidő izgalmasan alakult, vétettünk hibákat, de okos játékkal itthon tartottuk a bajnoki pontokat.
Danyi Gábor (másodedző): – Nagyon igyekeztünk, hogy az első félidőben összeszedett hátrányt csökkentsük, sikerült az utolsó pillanatokig nyílttá tenni a mérkőzést, ettől függetlenül megérdemelt győzelmet aratott a Csurgó.

Dabas KC VSE–HE-DO B.Braun Gyöngyös 28–33 (14–17)
Dabas, OBO Aréna, 1000 néző. V: Bócz L., Wiedemann V.
DABAS: Pallag – Ács 2, Horvat 1, SZÖLLŐSI SZ. 5, TARABOCHIA 6 (1), HORVÁTH L. 4, Laurinyecz 2. Csere: Holló 1 (kapus), Váczi M. 1, GARAJSZKI 2, Győrvári, Zatureczki, Kollonay, Katona, Hutvágner 1, Kende 3. Edző: Tomori Győző
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Markez 3 (1), Gábori 3, Gerdán, HEGEDÜS M. 5, VARSANDÁN M. 5, DURIS 3. Csere: Nagy Benedek, Merkovszki (kapusok), Vaszics, Nkousa, UBORNYÁK 6 (2), Jaros, Vilovszki 4, Papp B., Hamidovic 4 (1). Edző: Kiss Dániel
Tomori Győző:
– Mindig kemény mérkőzést játszunk egymás ellen, ez most sem volt másként. Korán elfáradtunk, a végén már hiába küzdöttünk, megérdemelten nyert a Gyöngyös.
Kiss Dániel: – A kapusok közötti teljesítmény döntő volt, amihez jó védekezéssel is hozzájárultunk. Támadásban azt játszották a fiúk, amit megbeszéltünk, örülünk a győzelemnek és harcolunk tovább a hatodik helyért.

Grundfos Tatabánya KC–Kecskeméti TE 42–34 (21–15)
Tatabánya, 1700 néző. V: Paska, Vastag.
TATABÁNYA: Bartucz – JUHÁSZ Á. 5, ANCSIN G. 9, Fotache 1, Stojnic, Urban 3, SUNAJKO S. 8. Csere: Wyszomirski (kapus), Hornyák B. 3, Hornyák P. 3 (3), Győri M. 3, Usal 2, Bodor 1, Fekete D. 2, Zdolik 2, Bognár N. Edző: Dragan Djukics
KECSKEMÉT: Deményi – Országh, Enamoto 3, Vetési 2, Szrnka, SIMON B. 5, MENYHÁRT 9 (6). Csere: Marczika (kapus), Mazák L. 1, Karai 5, Csordás 2, Hiramoto 5, Szeverényi 2, Horváth A. Edző: Bencze József
Dragan Djukics:
– Rendkívül szórakoztató mérkőzés volt, több mint hetven góllal, összességében jól is játszottunk. Nagyon örülök, hogy ennek a csapatnak az edzője lehettem, köszönöm a szurkolóknak, hogy a nehéz időkben is mellettünk álltak.
Bencze József: – A Tatabánya nagy akarattal, jó tempóban kézilabdázott, megérdemelten nyert. A hazaiak által diktált tempót csak a mérkőzés bizonyos szakaszaiban tudtuk tartani.

14. Kecskemét 25 4 21 647–793 –146 8

*A bajnokság közben a tabella a gólkülönbség alapján rangsorol, de a végén az egymás elleni eredmények döntenek. Így a Tatabánya jobban áll a Fradinál.