Fantasztikus mérkőzésen elvette a Rapid veretlenségét a Győr!

2022.12.03. 17:50
null
Fotó: Koncz Márton
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában a Győri ETO 32–30-ra megverte odahaza a sorozatban korábban még veretlen  Rapid Bucuresti-et.

NŐI
KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ, B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–RAPID BUCURESTI (román) 32–30
(18–15)
Győr, 4579 néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
ETO: SILJE SOLBERG – Győri-Lukács 4, GROS 8 (1), S. OFTEDAL 6, Broch 2, Anne M. Hansen 1, SCHATZL NADINE 5. Csere: Nze Minko 3, Blohm 3, Faluvégi. Edző: Ambros Martín
RAPID: Sandru – Lopez Herrero 2, Espinoza Perez 1, Buceschi 3 (1), Ostase 1, KANOR 7, J. Gutierrez 2. Csere: KAPITANOVIC (kapus), KORSÓS 4, GROZAV 6, Hernandez Serrador 1, Polman 3, Janjusevics, Badea. Edző: Carlos Viver Arza
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 15. p.: 10–10. 20. p.: 11–11. 26. p.: 15–13. 36. p.: 19–18. 39. p.: 22–19. 44. p.: 27–20. 49. p.: 27–24. 56. p.: 29–28
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín: – Ellenfelünk igazolta eddigi kiváló Bajnokok Ligája-teljesítményét. Magas színvonalú mérkőzést játszottunk, amelyen egyik fél sem adta fel az utolsó pillanatig. Csapatunknak időre volt szüksége a bemelegedéshez, onnantól kontrolláltuk a mérkőzést, bár a végére kicsit elfáradtunk.
Carlos Viver Arza: – Sok apróság döntött a mérkőzésen. Sajnos a második félidőben hét gólos előnyt engedtünk a hazaiaknak, és onnan már nehéz volt visszajönni. Az utolsó periódusban mutattuk meg igazán a karakterünket.

ÖSSZEFOGLALÓ

Igazi rangadót játszott egymással az Audi Arénában a Győri Audi ETO KC és a román bajnoki címvédő Rapid Bucuresti a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A spanyol, francia, román, horvát, szerb és magyar válogatottakkal felálló, a sorozatban egyedüliként még veretlen rivális ezúttal is megmutatta, hogy komolyan számolni kell vele. A vasutasok keretében ismét ott volt a fiatalon az ETO-ban nevelkedő, a magyar válogatottal az Európa-bajnokságot is megjáró Korsós Dorina, s lehetőséget kapott Andjela Janjusevics is, aki a kontinenstornát követően igazolt a Siófoktól a BL-csapatba.

A győrieknél, ahogy azt korábban Ambros Martín a Nemzeti Sportnak elmondta, többen is hiányoztak – akárcsak szerdán, ezúttal sem volt ott a csapatban Rju Un Hi és Veronica Kristiansen, visszatért azonban a pályára Linn Blohm, és két új arcot is felfedezhettek a szurkolók. A dán válogatott Line Haugsted neve először szerepelt az ETO összeállításában, míg Raphaelle Tervel újból zöld-fehér szerelést öltött – a hármas poszton megfogyatkozó győriek újból kikérték 43 éves másodedzőjük játékengedélyét, hogy ha szükséges, bevethető legyen a folytatásban.

Már a bemutatást megelőzően kemény hangpárbajt vívtak a lelátón a szurkolók, ugyanis közel háromszázan kísérték el a bukaresti csapatot Magyarországra, a kezdésre pedig nem sok üres hely maradt a lelátón.

Elsőként a hazaiak szimpatizánsai örülhettek, a győri csapat kezdte a gólgyártást, amely gyors lerohanásokból veszélyeztetett, míg a Rapid láthatóan inkább a középső játékot próbálta erőltetni, s abból esetenként a húzott labdákkal megjátszani a szélsőket. A románok főleg átlövésekből voltak veszélyesek a kezdeti időszakban, míg hátul kőkeményen védekeztek, és több hazai hibát kihasználva labdákat is szereztek. A vendégek 4–3-nál először vezettek, innentől gólra gól volt a válasz az első negyedórában. A Rába-partiaknál Győri-Lukács Viktória kezdett jól, Ana Gros pedig tőle megszokott kapufás bombagólokkal próbálta elcsendesíteni a vendégtábort. Ez inkább Orlane Kanornak sikerült a másik oldalon, a Rapid francia válogatott játékosa ugyanis már ekkor hat gólnál járt – az ETO védelme finoman fogalmazva is indiszponáltan működött az első játékrészben, és képtelen volt őt megállítani. A játékrész hajrájában aztán egy-egy támadásbeli vendéghiba után kissé lerázta ellenfelét a magyar bajnok, amely így háromgólos előnnyel mehetett szünetre (18–15).

A fordulás után védekezést váltottak a győriek, de az öt-egyes formáció nem vált be, így hamar visszaálltak az alapfelállásba. A hazatérő Korsós Dorina harmadik góljával a második félidő elején egyre zárkózott a Bukarest, de a győri labdaszerzésekkel és gyors lerohanásokkal továbbra sem tudott mit kezdeni a román csapat, így hamar visszaállt a megnyugtató differencia. A 40. perc környékén kezdett érződni, hogy elfáradt a Rapid – a zöld-fehéreknél a norvég válogatottal Európa-bajnoki címét megvédő Stine Oftedal és a szélen nagyot játszó, a magyar Eb-keretből kimaradó Schatzl Nadine találatai növelték a különbséget. Aki 27–20-nál azt hitte, vége a meccsnek, nagyon tévedett, a hajrára ugyanis egy találatig jött vissza a vendégcsapat, izgalmassá téve a végjátékot. Az addig magához mérten szürkén teljesítő Silje Solberg ekkor megrázta magát a hazai kapuban, és kulcspillanatokban mutatott be hatalmas bravúrokat, amelyeknek köszönhetően az ETO otthon tartotta a két pontot, és megérdemelten vette el a Rapid Bucuresti veretlenségét a Bajnokok Ligájában.32–30

A SZOMBATI JÁTÉKNAP TÖBBI MÉRKŐZÉSÉN
B-CSOPORT
Lokomotiva Zagreb (horvát)–Esbjerg (dán) 18–30
(8–14)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Storhamar (norvég) 24–23 (12–11)
Metz (francia)–Kastamonu (török) 35–24 (18–14)

Fotó: ehf.com

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Két perc Hansennek két másodperccel a vége előtt, Grozav csodás szabaddobásgóllal búcsúzik a meccstől.

60. perc Gros betörése tökély, Ambros Martin már gratulál mindenkinek.

60. perc Magyar időkérés, 37 másodperc van vissza.

59. perc Hansen lövése Kapitanovicé, López a jobb szélről ballal a rövid felsőbe lő.

58. perc Az utolsó román időkérés.

58. perc
Gros bejátszása Blohmé, ez a bevetődés sokkal jobb, 31–28!

57. perc SOLBERG!!! Kikapja a jobb sarok elől López közeli, bevetődéses lövését!

55. perc Nze Minko betörés után jobbal a bal sarokba lő, Polman első ziccere bent... a második Solbergé!

53. perc Polman és Buceschi szerez könnyedén gólokat... 29–27.

52. perc Blohm fut végig a pályán, jobbal a bal felsőbe lő.

50. perc Grozav javít, Blohm bakija után. Eladott labda... Solberg kivédi Buceschi ziccerét!

48. perc Hansen fontos góllal jelentkezik egy csodás betörés végén, Grozav keze megremeg a másik kapu előtt. 28–24!

48. perc López gólja a bal szélről, négy nullás rohamban a románok. Magyar időkérés!

47. perc Oftedal kiharcol egy hetest. Hansen lövését kivédi Kapitanovic!

46. perc Nze Minko és Lukács kínai figurája csak majdnem jó, nem ér a gól, Espinola futtából a jobb alsóba talál. 27–22

44. perc Grozav gólja ér, két perc Brochnak. A második személyi hiba neki is.

43. perc Grozav lő a bal alsó felé a földről, Solberg odaér! Blohm türelmes támadás végén beállóból jobbal a jobb alsóba lő.

43. perc Kanor felugrásból eladja a labdát. Schatzl gyönyörű góljával 26–20, fordulópont?

42. perc Román időkérés.

41. perc Kanor hosszú idő után eredményes újra. Oftedal meg labdaszerzés után!

40. perc Solberg kétszer is nagyot véd, Nze Minko csodapasszát beállóból a bal alsóba dobja Gros, Nze Minko nem sokra rá visszakapja a gólpasszt. 24–19!

38. perc Korsós sokadik gólja ejtésből, mit talál ki erre Solberg?

36. perc Jókor lő a bal szélről gólt Schatzl. Majd középről is eredményes Kanor rossz keresztpasszát elcsípve.

36. perc Két pocsék támadás, egy újabb okos Korsós-ejtés, máris 19–18!

34. perc
Lukács ziccere Kapitanovicé, előtte meg Grozav átlövésből a jobb alsóba lőtt. Korsós lövése már nem ilyen pontos, Kapitanovic meg eléri jobb kézzel Broch lövését.

33. perc Hansen passzát középre viszi balról Lukács, ballal a jobb, azaz a túlsó alsóba lő. 19–16!

32. perc Kettő perc Gutiérreznek, neki már a második személyi hibája ez.

31. perc
Grozav átlövése Solbergé, belemenés elöl Brochnál. Gutiérrez betörése gólba torkollik, a nyitott védekezés átka.

31. PERC FOLYTATJUK!

Interjú Silje SOLBERGGEL, a Győri Audi ETO KC kapusával

Nagyszerűen védett az idény eddigi részében és az Európa-bajnokságon is, legutóbb pedig ötvenhárom százalékos hatékonysággal tért vissza a Fehérvár ellen. Honnan ez a szenzációs forma?

Hosszú időszak kemény munkája, az edzéseken és a mérkőzéseken folytatott minőségi munka eredménye. Igyekszem a játékom apró részleteire koncentrálni, ehhez sok segítséget kapok az edzőimtől és a csapattársaimtól. Nagyszerű teljesítményével a norvég aranyhoz és az ETO eddigi sikeres szerepléséhez is nagyban hozzájárult.

Hogy kezeli az önre nehezedő nyomást?

Minden játékoson nagy nyomás van, és tudjuk, hogy egymásra vagyunk utalva. Szeretem ezt a fajta terhet, mert ez azt jelenti, hogy olyan nagyszerű csapatban játszom, amelynek van esélye valami hatalmas eredményt elérni. Hiszek magamban és a csapatomban!

A csoportelsőségről is dönthet a szombati rangadó. Múlhat a végkimenetel a kapusteljesítmények közti különbségen, vagy más fog dönteni?

Nagyon jó évadot fut a Rapid, nekünk pedig fontos lesz két pontot szereznünk, hogy az élmezőnyben maradjunk. Jó érzés a szerdai győztes bajnokival a hátunk mögött nekivágni a hétvégének. Sok jó játékosa van a bukarestieknek, fontos lesz a védekezés ellenük. Ha jók vagyunk hátul, könnyebben gyorsíthatjuk a játékot, ami előny lehet számunkra. A kapusok statisztikája mindig döntő, de ez a védelemmel együtt számít majd sokat.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Jó védekezés ismét, a másik oldalon Faluvégi bevetődik, de nem tudja ellőni a labdát Sandru feje mellett.

29. perc Korsós a bal szélről beugrik, jobbal a bal alsóba ejti a labdát. Nze Minko betörése is csodás. És két perc Janjusevicsnek!

28. perc Ismét jó védekezés, Schatzl-góllal a bal szélen a végén. 17–14!

27. perc Buceschi jobbal a bal felsőbe talál.

27. perc Két perc és hetes, Gros lökte a beállót.

25. perc Badea a bal szélről rosszul lő kapura, középről, hétről a jobb alsóba talál Oftedal. Győri labdaszerzés, üres a kapu, de rossz a passz, rekontra, Janjusevics szélről a kapusba lő, ellenben átlövésből bombagóllal sokkol Hansen!

24. perc Grozavnak két perc Gros torkon ütéséért. A sértett húzott lövése aztán a lassan formába lendülő Sandrué.

24. perc Hernández kis szerencsével elkapja Grozav bejátszását, és jobbal a bal sarokba lő beállóból. 13–13!

23. perc Hansen eldőlve hétről jobbal a kapusba lő, Polman és Gros átlövéses találata után.

21. perc Nze Minko labdát szerez, Oftedal a hatosig gyalogolhat, 12–11!

20. perc Polman és Blohm is a lécre lő ziccerből!

„Nemzetközi szinten rendkívül rutinos és magas szinten képzett játékosokat igazoltak, nem véletlenül állnak velünk azonos pontszámmal a csoport első helyén, ráadásul még vereségük sincs. Rendkívül kiélezett csatát várok. Úgy néz ki, a Rapid még beerősít néhány új igazolással az évad második felére, de ha nem is vagyunk csúcsformában, igyekszünk szívünket-lelkünket kitenni a pályára. Ami döntő tényező lehet, az a szurkolóink hangos buzdítása. Szükségünk van rájuk ebben a nehéz időszakban” – így a meccs előtt Ambros Martín.

19. perc Hazai időkérés.

18. perc Grozav a földről jobbal a behátráló Gros mellől eredményes, a volt kisvárdai és MTK-s Gheorghe Grozav neje ő.

17. perc
Espinola nyolcról ballal nagyon a kapu fölé lő. Kettő lehet az előny, ezen az őrült meccsen először. De Nze Minko eladja a labdát.

16. perc 12/11 Sandrunak, mert Gros is emel egy szép gólt kissé jobbról Solberg védése után. Grozav próbálkoztott hiába.

16. perc Lukács közeli, balkezes, erős lövését védi bal lábbal Sandru. 11 lövés, 10 gól.

15. perc
És ismét, passzív. De középen egyedül marad Korsós a vonalon, Solberg fölött pimasz gólt ejt.

14. perc Schatzl a bal szélről a rövid sarokba talál, Nze Minko kiáll Kanorra védekezésben. Meg is fogja készer is.

13. perc Gros
felugrik középen, ballal nyolcról a bal sarokba talál, de utána Kanor, előtte Gutiérrez használja ki a gyatra magyar sáncot. 9–9!

12. perc Hansen is kiáll, ütésért.

11. perc Két perc Gutiérreznek, Lukács azonnal kihasználja egy betöréssel.

10. perc Solberg kivédi az egyedül kapura törő Kanor bevetődéses lövését!

10. perc
López cunderezése pontatlan, Gros a bal szélről irgalmatlan nagy gólt lő a bal, azaz a hosszú felsőbe. Kanor ismét azonnal válaszol valahonnan Győr légteréből. 7–7!

9. perc Nze Minkónál belemenés, előtte felugrásból jobbal a jobb alsóba lőtt nyolcról Hansen, aki ezt az akciót is indította labdaszerzése után. 6 egyenlő.

8. perc Kanor itt, ott és mindenütt, három gól felugrásból, szebbnél szebbeket, sajnos. Lukács a jobb szélről, Hansen és Gros kissé balról, átlövésből eredményes a hatgólos nagy roham közben.

4. perc Kanor ismét az egekbe emelkedik, Solberg bal lábáról becsorog a labda, Oftedal és López gólváltása aztán, 5 másodperc alatt. 3–3!

3. perc Broch betörése remek, Lukács labdát csen, de bevetődve most a jobb oldali kapufára lő.

2. perc Egy-egy rossz támadás után Lukács ziccerezhet, a hatosról beugorva ballal a bal alsóba lő. Kanor átlövésből egyenlít.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat tiszta zöldben, a vendégek fehér mezben és piros nadrágban.

„Ezerszer jobban mozgott a csapat, mint azt előzetesen vártam. Nagy odafigyeléssel és óvatossággal készültünk, de elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel, főleg ami a védekezést illeti, az ugyanis hatvan percen át nagyszerűen működött. Ez az, amit a decemberi és januári kulcsfontosságú mérkőzéseken látni szeretnék a pályán” – folytatta a spanyol szakember. Ezúttal talán az évadbeli legnehezebb, „négypontos” mérkőzés vár a csapatra, a még veretlen román címvédő Rapid Bucuresti ellen, amely az előző kiírásban meglepetésre szerzett bajnoki címet a nagy múltú CSM Bucuresti ellen.

A zöld-fehéreknél többen kihagyták a szerdai NB I-es mérkőzést, amelyen az együttes egy Alba Fehérvár elleni 33–21-es győzelemmel és Silje Solberg-parádéval hangolt a szombati összecsapásra.

„Ez rendre nehéz időszak, hiszen mindig rengeteg játékosunk vesz részt az Európa-bajnokságon, és egyesek boldogabban, mások szomorúan jönnek vissza – kezdte Ambros Martín, a győriek vezetőedzője. – Most is ez a helyzet, nincs időnk sírni, és dolgozni sincs sok, készen kell állnunk és készen is állunk a feladatunkra. Persze, betegségek, az ilyenkor szokásos problémák előfordulnak, és nem mondom, hogy jelenleg annyira bő a keretünk, de motiváltan várjuk a szombati összecsapást.”

EGY HÓNAPOS SZÜNET UTÁN RANGADÓVAL folytatja a női kézilabda Bajnokok Ligáját a Győri Audi ETO KC, amely a sorozatban egyedüliként még veretlen Rapid Bucuresti-et fogadja az Audi Arénában.

A román ellenfélnél pedig a holland világbajnok, a héten a dán Nyköbingtől szerződéséből kivásárolt irányító, Estavana Polman mutatkozhat be.

Tervel mellett a Rapid Bucuresti elleni találkozón bemutatkozhat a győri csapatban Line Haugsted is, akit még januárban szerződtettek a kisalföldiek a dán Viborgtól, de májusban súlyos vállsérülést szenvedett korábbi csapata bajnokiján, s csak most épült fel.

„Tekintettel arra, hogy ha a két játékos bármelyike még kiesne olyan megoldást kellett találni, ami rövid távon megoldja a problémát, ha az egyáltalán felmerül. Az a döntés született, hogy a csapat jelenlegi másodedzőjének, az egykor a világ egyik legjobb védekezőspecialistájának tartott Raphaëlle Tervelnek klubunk megkérte a játékengedélyét. Az adminisztrációs procedúra a határidőig sikeresen lezárult, így Raphaëlle Tervel szükség esetén nevezhető lesz játékosként is a mérkőzésekre” – írja a gyorietokc.hu.

Az északmacedón, montenegrói, szlovén közös rendezésű Európa-bajnokság után több hiányzóval folytatta felkészülést a Győri Audi ETO, s az Alba Fehérvár ellen csupán 12 játékossal lépett pályára, de – mint arra a klub honlapján felhívta a figyelmet – emellett probléma volt, hogy hármas védő poszton csak két játékossal számolhatott a spanyol szakvezető.

Kihirdette Korsós Dorináék, a román Rapid Bucuresti elleni meccskeretét a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a B-csoport 7. fordulójában, szombaton, 18 órakor kezdődő mérkőzésre. Ambros Martínék ezúttal játékosként nevezték a találkozóra a kisalföldiek 43 éves másodedzőjét, Raphaëlle Tervelt, míg a januárban szerződtetett Line Haugsted sérülése után bemutatkozhat.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GYŐR–RAPID MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!