Női kézi El: a DVSC visszavágott a Solának

2023.02.04. 21:51
null
Debrecenben nagy az öröm, továbbjutásra áll a csapat (Fotó: DVSC Kézilabda / Facebook)
Legyőzte, így visszavágott a norvég Solának a DVSC Schaeffler a női kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában. A debreceniek 25–21-re nyertek szombat este.

A két csapat előző mérkőzését remek kapusteljesítmény után a norvégok nyerték 30–25-re, így a DVSC célja a visszavágás lehetett. Az első gólt a Sola szerezte, ám ez volt az egyetlen alkalom a játékrészben, amikor a vendégek előnnyel rendelkeztek. A debreceniek hamar fordítottak, és szinte végig kézben is tartották a félidőt, ám a Sola négygólos hátrányból is vissza tudott jönni. Pihenőre 13–13-as döntetlennel mentek a játékosok.

A második játékrész két norvég találattal indult, de Töpfner Alexandráék viszonylag gyorsan átvették a vezetést. A DVSC 16–16 után egymás után négy gólt is szerzett – ez az előny megalapozta a folytatást, a hazaiak megőrizték az előnyüket, 25–21-es végeredmény született.

A csoport második helyén álló DVSC a Solához hasonlóan immár 6 ponttal rendelkezik, így mindkét csapat továbbjutására nagy az esély.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR

4. FORDULÓ, C-CSOPORT
DVSC Schaeffler–Sola HK (norvég) 25–21
(13–13)
Debrecen, 2100 néző. V: Hatipoglu, Simsek (törökök).
DEBRECEN: GABRIEL – Töpfner 4 (4), HÁMORI 4, Kácsor 3, FÜZI-TÓVIZI 4, Vámos P. 3, Vámos M. Csere: Giegerich (kapus), BORDÁS 2, Planéta 3, Szabó Nina, Petrus, Costa 2. Edző: Szilágyi Zoltán
SOLA: DUIJNDAM – Magnussen 3, Seierstad 1, KNUTSEN 4, Wolff, Rushfeldt 4, BERLAND 4. Csere: Fröland (kapus), BARKA, Holgersen, L. Kristiansen 4 (3), Haugseng 1, Ravndal. Edző: Steffen Stegavik
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 13. p.: 8–5. 18. p.: 10–6. 27. p.: 13–12. 33. p.: 13–15. 42. p.: 17–16. 52. p.: 21–20. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán: – Büszke vagyok a csapatomra, a küzdeni tudásra. Pénteken tudtunk először készülni azzal a csapattal, amellyel pályára léptünk. A védelem rendben volt, meg kellett nyernünk ezt a találkozót, ez sikerült. Nincs hiányérzetem, örülök a sok jó egyéni teljesítménynek is.
Steffen Stegavik: – Betegség miatt nem volt balkezes játékosunk, de még így is az utolsó öt percig pariban voltunk. Jó meccset láthattunk, a hajrát a Debrecen bírta jobban, így egy különleges atmoszférájú csarnokban szenvedtünk vállalható vereséget.