Kane történelmi góljával a Spurs ismét legyőzte a Man. Cityt

2023.02.05. 17:27
Immár Harry Kane a Tottenham Hotspur legeredményesebb futballistája (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Tottenham Hotspur 1–0-ra legyőzte a Manchester Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

TOTTENHAM–MANCHESTER CITY 1–0 (1–0)
London,
Tottenham Hotspur Stadion. Vezette: Madley
TOTTENHAM: Lloris – Romero, Dier, B. Davies – Emerson, Höjbjerg, Bentancur, Perisic (Sessegnon, 79.) – Kulusevski (D. Sánchez, 88.), Kane, Szon Hung Min (Bissouma, 84.). Menedzser: Cristian Stellini
MANCHESTER CITY:
Ederson – Lewis, Walker, Akanji, Aké – B. Silva (Gündogan, 85.), Rodri – Mahrez (De Bruyne, 59.), J. Álvarez, Grealish – Haaland. Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Kane (15.)
Kiállítva: Romero (87.)

Pep Guardiola általában nem szívesen utazik a Spurshöz, eddig ugyanis még sohasem tudott nyerni csapatával a Tottenham Hotspur Stadionban. A Manchester City legutóbb 2018 őszén verte meg a londoni gárdát az Etihadtól távol.

A spanyol tréner igencsak felforgatta csapatát, Kevin De Bruyne és Ilkay Gündogan is csak a kispadon kapott helyet. A Man. City egy sikerrel két pontra megközelíthette volna az Everton ellen vereséget szenvedő Arsenalt.

A két csapat legutóbbi összecsapása rendkívül emlékezetesre sikerült. A Spurs a félidőben két góllal vezetett, ám a fordulás után mintha egy teljesen más City kocogott volna ki a pályára. Haalandék négyet vágtak a második játékrészben, így kényelmesen legyőzték Antonio Conte csapatát. Az olasz tréner egyébként egy ideig nem fogja tudni ellátni menedzseri feladatait, mivel epehólyag-gyulladást diagnosztizáltak nála, és szerdán műtéten esett át.

Nem úgy tűnt, hogy edzője hiányában meg lenne zavarodva a Tottenham – Dierék keményen, de szervezetten védekeztek a mérkőzés elején, a 15. percben óriási hiba után pedig a vezetést is megszerezték. Rodri a saját tizenhatosa előtt szórta el a labdát, Höjbjerg egyből Harry Kane-nek passzolt, aki átvétel nélkül kilőtte a jobb alsót. 1–0

Az angol válogatott csatár ezzel a Tottenham történetének legeredményesebb futballistája lett – 267 gólja van a klub színeiben, Jimmy Greavest előzte meg, ráadásul ez volt a 29 éves támadó 200. Premier League-találata.

A City hiába birtokolta jóval többet a labdát, nagy helyzetig csak az első félidő ráadásában jutott el, ekkor Mahrez lövése vágódott le a lécről.

Felgyorsultak az események a fordulás után, a csereként pályára lépő De Bruyne gurított le szabadrúgásból Álvareznek, aki kapásból lőtt. A labda megpattant Dieren, szöglettel megúszta a Spurs. Egyre nagyobb kockázatot vállalt a Manchester City, amit gyors ellentámadásokkal büntetett volna meg a Tottenham. A 66. percben Szon Hung Min szépen vezette fel a labdát, majd Perisicnek dobta ki a bal szélre. A horvát egyből bepasszolta a labdát Kane-nek, aki kicsit maradt le az átadásról. Néhány perccel később a hazaiak tízese remekül cselezte be magát két védő között, egy az egyben viszont nem tudott túljárni Ederson eszén.

A 87. percben Christian Romero csúnyán elkésett egy belépőnél, a bíró második sárga lappal kiállította. Az emberelőny későn jött a vendégeknek – a Spurs zsinórban ötödször is megverte a Manchester Cityt a Tottenham Hotspur Stadionban.

Guardiola együttese nem tudta tehát kihasználni az Arsenal Everton elleni botlását – az „ágyúsok” úgy vezetnek öt ponttal, hogy egy meccsel kevesebbet játszottak.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

KORÁBBAN
Chelsea–Fulham 0–0
Everton–Arsenal 1–0 (Tarkowski 60.)
Aston Villa–Leicester City 2–4 (Watkins 9., Souttar 32. – öngól, ill. Maddison 12., Iheanacho 41., Tete 45+2., Praet 79.)
Brentford–Southampton 3–0 (Mee 41., Mbeumo 44., M. Jensen 80.)
Brighton–Bournemouth 1–0 (Mitoma 87.)
Manchester United–Crystal Palace 2–1 (B. Fernandes 7. – tizenegyesből, Rashford 62., ill. Schlupp 76.)
Kiállítva: Casemiro (70., MU)
Wolverhampton–Liverpool 3–0 (Matip 5. – öngól, Dawson 12., R. Neves 72.)

Newcastle United–West Ham United 1–1
(C. Wilson 3., ill. Paquetá 32.)
Nottingham Forest–Leeds United 1–0 (Br. Johnson 14.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: ITT A VÉGE, A SPURS ÖTÖDSZÖR IS LEGYŐZTE A CITYT A TOTTENHAM HOTSPUR STADIONBAN

90+7. perc: még Walker kap egy sárgát, ez lesz a meccs vége.

90+3. perc: Grealish veszélyes beadása után Lloris ütötte fel a labdát, majd csúnyán ütközött Rodrival. Mindkét játékos lenn maradt.

90. perc: öt perc a ráadás.

88. perc: jön is egy védő – Sánchez Kulusevskit váltja.

87. perc: PIROS! Romero elkésett Grealishsel szemben, az argentin pedig megkapta a második sárgáját.

85. perc: Bernardo Silvának is ennyi volt, Gündogan szállt be a hajrára.

84. perc: Bissouma váltotta Szon Hung Mint.

83. perc: Ederson reklamálásért kapott sárga lapot.

79. perc: Perisic helyén Sessegnon.

77. perc: Lloris gyorsan elvégezte a kirúgást Kyle Walker távoli lövése után. De Bruyne elszámolta a labda ívét, így Szon Hun Min mehetett a kapu felé. A dél-koreai el is lőtte, Edersonnak kellett védenie.

74. perc: Perisic volt szabálytalan, sárga lapot kapott.

70. perc: KANE ZICCERBEN! Szon Hung Min passza után két vendég védő között cselezte be magát Harry Kane, ám Ederson eszén most nem tudott túljárni – óriásit védett a brazil kapus.

68. perc: ÁLVAREZ MEGINT! De Bruyne-nel kicsivel oldotta meg az argentin, majd a tizenhatos vonaláról lőtt. Lloris vetődött ugyan, de erre biztosan nem ért volna oda, a jobb kapufa mellett suhant el a labda.

66. perc: REMEK KONTRA, MAJDNEM OTT A MÁSODIK! Szon Hung Min szépen vezette fel a labdát, majd Perisicnek dobta ki a bal szélre. A horvát egyből bepasszolta a labdát Kane-nek, aki egy kicsit maradt le az átadásról.

65. perc: most Akanji találta magát a labdával a tizenhatoson belül, majd lekészítette De Bruyne-nek. A belga a hosszú alsót vette célba, de nem talált kaput.

64. perc: ÓRIÁSI HELYZET! De Bruyne okosan gurított le szabadrúgásból Álvareznek, aki kapásból lőtt. A labda megpattant Dieren, szöglet a Citynek.

62. perc: ismét kontrázott a hazai csapat, Höjbjerg ha egy kicsit pontosabban teszi Emersonnak, akkor nagy helyzet alakulhatott volna ki. Aké szépen mentett becsúszva a brazil szélső védő elől .

60. perc: ez aztán az üdvözlés – De Bruyne alig állt be, Dier azonnal felvágta. A sárga lap elmaradt.

59. perc: csere a Citynél, Mahrez helyén De Bruyne folytatja.

56. perc: Perisic végzett el szögletet a jobb oldalról, remekül robbant be Ben Davies. A walesi bekk jó ütemben ugrott fel, csúsztatása azonban a kapu fölé ment.

52. perc: Grealish szöglete után Álvarez elé került a labda, de az argentin csatár a lövés helyett kivezette a labdát a pályáról.

49. perc: Grealisht buktatta Emerson harminc méterre a Spurs kapujától, jöhet a City.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége a félidőnek, vezet a Spurs.

45+1. perc: KAPUFA! Rijad Mahrez vette át a labdát hét méterre a kaputól, majd szép mozdulattal fordult kapura. A labda a felső lécről vágódott le, ezt csak nézte Lloris.

45. perc: még két perc.

43. perc: óriási tűzijáték a City kapuja előtt – Perisic szöglete után Dier egymás után kétszer is lőhetett, de Aké jól helyezkedett mindkét alkalommal. Vagy azt is mondhatnánk, hogy az angol kétszer kilőtte a holland bekket.

42. perc: szép támadást mutatott be a Man. City, Haaland passzolt Grealishnek a tizenhatoson belül. Az angol válogatott támadó középpályás a hosszút vette célba, de nem találta el a kaput.

41. perc: hoppá, lövés a Citytől! Rodri a tizenhatos előteréből próbálkozott laposan, Llorisnak viszont nem okozott komoly gondot megfogni a labdát.

35. perc: passzolgat, passzolgat a Manchester City, de semmi átütő erő nincs Guardiola csapatában. A Spurs kontráiban jóval több a veszély.

31. perc: Kane és Kulusevski váltott szépen, a svéd néhány labdaérintés után tüzelt, de Akanji belevetette magát a labda útjába.

28. perc: Kane szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd Kulusevskit indította. A támadás lelassult, ahogy a tizenhatoshoz ért a Spurs, de Emerson egy szögletet kiharcolt azért. Igaz, a pontrúgásból nem alakult ki veszély Ederson kapuja előtt.

26. perc: Romero kaszálta el csúnyán Haalandot, Madley azonnal felmutatta a sárga lapot.

23. perc: Bentancur kapott sárga lapot.

21. perc: Kane indult meg a középpályán, Grealish csak úgy tudta megállítani, hogy fellökte. A sárga lap elmaradt.

19. perc: Bernardo Silva lőtt húsz méterről, pont Lloris kezében kötött ki a labda.

15. perc: ÓRIÁSI HIBA, VEZET A TOTTENHAM! Rodri a saját tizenhatosa előtt szórta el a labdát, Höjbjerg egyből Harry Kane-nek passzolt, aki átvétel nélkül kilőtte a jobb alsót. Az angol válogatott csatár ezzel a Tottenham történetének legeredményesebb futballistája lett – 267 gólja van a klub színeiben, Jimmy Greavest előzte meg. Ráadásul ez volt a 29 éves támadó 200. Premier League-találata.

14. perc: a hazaiak nem nagyon tudják kihozni a labdát a Man. City letámadásától. Igaz, labda nélkül eddig kiválóan védekezik a Tottenham.

9. perc: a Spurs egyértelműen kontrákra állt be, s ahogyan arra számíthattunk, a Citynél van többet a labda. Egyelőre nagy helyzetet még nem láthattunk a meccsen.

6. perc: Aké veszélyeztetett szögletből, nagyon tisztán fejelhetett a hosszún. A labda ide-oda pattant a holland védő fejese után, de Lloris végül lehúzta.

5. perc: a szabadrúgás után Mahrez gyűjtötte be a labdát, majd a tizenhatos jobb csücskétől befelé tolta, s a hosszút vette célba. A játékszer lepattant az egyik hazai védőről szögletre.

4. perc: Höjbjerg vágta fel Bernardo Silvát, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Manchester City.

1. perc: elindult a mérkőzés!

Guardiolával az elmúlt években többször is kibabrált a Tottenham (Fotó: AFP)

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Pep Guardiola együttese nem mostanában nyert a Tottenham ellen idegenben – legutóbb 2018 őszén verte meg a Spurst az Etihadtól távol a Manchester City.

A spanyol tréner igencsak felforgatta csapatát – Kevin De Bruyne csak a kispadon kapott helyet, ott van a kezdőben viszont az argentin világbajnok, Julián Álvarez. A Man. City egy sikerrel két pontra megközelítheti az Everton ellen vereséget szenvedő Arsenalt – igaz, Ödegaardék egy meccsel kevesebbet játszottak.

A két csapat legutóbbi összecsapása rendkívül emlékezetesre sikerült. A Spurs a félidőben két góllal vezetett, ám a fordulás után mintha egy teljesen más City kocogott volna ki a pályára. Haalandék négyet vágtak a második játékrészben, így kényelmesen legyőzték Antonio Conte csapatát.

Az olasz menedzser egyébként egy ideig nem fogja tudni ellátni menedzseri feladatait, mivel epehólyag-gyulladást diagnosztizáltak nála, és szerdán műtéten esett át.