2023.06.04., 02:00

Ferencváros Ferencváros
KözvetítésCsapatok
95

Hősiesen harcolt a Fradi, a szurkolók elképesztő hangulatot varázsoltak a BL-döntőben, és noha az első félidőben bemutatott egy hatalmas feltámadást, de a második félidőben már nem bírt a norvég sztárcsapattal a fővárosi gárda. A vesztes zárás ellenére óriási pozitívum az ezüstérem, Elek Gábor medállal búcsúzik a csapattól.

60

A Vipers már nem tört gólszerzésre, de Januriknak így is kellett védenie még egyet. 28-24 a vége, megvédte a címét a Kristiansand.

59

Nagyot harcol a Fradi, Cvijics is betalál még!

58

Lekics ismét nem hibázik a büntetőnél, öt gól a hátrány.

57

Egy rossz támadás ott, egy itt, majd Janurik mutat be szép védést. Kiegészültek közben a norvégok.

55

Lekics nem ront a vonalról.

55

Jezicset állítják ki ismét, hetest dobhat a Fradi.

54

Knedlikova gyorsan gólt lő az időkérés után, majd Bölk hibázik az ellentámadásnál.

54

Gjekstad kikérte a második idejét.

54

Cvijics beállóból lőtt szép gólt, hatgólos a hátrány.

53

Lekics gyorsan szépített, majd a Vipers gólját érvénytelenítették a játékvezetők.

53

Nincs újabb Fradi-gól, de ezúttal nem Lundén, hanem a pontatlanságon múlt. Andersen viszont annál pontosabb volt a túloldalon.

52

Nagyon hosszan támadt a Vipers, és ugyan nem lőtt gólt, de letelt a csapat emberhátránya.

50

Kukely Anna lövését is védte Lunde, bombaformában 43 évesen is a kapus.

50

Tchaptchet kap 2 perces kiállítást.

49

Knedlikova bedobta, hiába váltotta Bíró Janurikot.

49

Lekics nem tudott újabb gólt lőni, az ellentámadásból hetest kap a Vipers.

48

Jezics törte meg a norvégok gólcsendjét.

47

Megint kapust cserélt a Vipers, de Börjesson csak belekapni tudott Lekics büntetőjébe!

47

Kisfaludy ellen szabálytalankodtak, hetes!

46

Nem fújtak a bosnyákok faltot a Fradinál, a túloldalon ezt Kisfaludy használja ki.

45

Malestein eredményes a szélről, gyors gól emberelőnyben!

45

Emberelőnybe kerül a Fradi, Jerábková szabálytalankodott a játékvezetők szerint.

44

Szöllősi-Zácsik lövése sem okozott gondot a norvég sztárkapusnak. Nincs rossz napja ma sem Lundénak.

44

Elek Gábor kikéri az utolsó idejét is.

44

Lunde ismét bravúrral védett, Roberts pedig nem hibázott a túloldalon.

43

Lunde 10. védése után Jerábková növeli hétgólosra a Vipers előnyét.

43

Nem kezdett jól a Fradi, amely az első akciógólját a 11. percben szerezte és 9-4-es hátrányban is volt. De Emily Bölk és Szöllősi-Zácsik Szandra góljainak köszönhetően a hajrá a magyar csapaté volt, amely 2-1 után először az utolsó másodpercekben ismét egy gólra zárkózott. A negyedórás szünet után folytatódik a BL-döntő!

42

Janurik először védett, a kipattanót Andersen az üres kapuba dobta.

42

A visszatérő Bölk nagyon fontos gólt lőtt!

41

Majd Klujber gyors indításból javíthatott volna, de a ziccerét ezúttal Lunde védte.

40

Ismét nem Lunde védte, de a cserekapus, Börjesson ezúttal sajnos igen.

40

Egy jó védekezés után Klujber harcol ki hetest.

39

Klujber ziccerből inkább passzolt, Malestein megszakítja a Fradi gólcsendjét!

39

Megint Sunniva Andersen, megint egy gyors góllal az elrontott Fradi-támadás után.

38

Jön is az időkérés Elek Gábortól.

37

Ez a lerohanás már eredményes volt a Viperstől, Andersen a gólszerző.

36

Bölk lövését védte Lunde, de az indítást elrontották a norvégok, így ismét a Fradi támad.

35

Megint Roberts, a félidőben eddig tarthatatlan. A félidő eddig 5-1 oda.

35

Várható volt sajnos, a Vyakhireva ellen elkövetett fejre ütésért Tomori véleg kiszáll.

34

Bölk hagyta ki a helyzetet, majd az ellentámadásnál Tomori szabálytalanságát videózzák.

34

Majd Roberts lerohanásból is gólt lő, négy gól a különbség.

33

Roberts is betalál.

33

Vyakhirevára nem találja az ellenszert a Fradi, ismét két gól a norvég előny.

32

Janurik is védeni tudott, majd Márton Gréta kihasználja az emberelőny utolsó másodperceit!

31

Üres kapuval betalált Vyakhireva, majd Lunde védett a túloldalon. Nem indul túl jól a félidő.

31

Folytatódik a mérkőzés, a Vipers egygólos előnyben, de emberhátrányban vezetheti az első támadást.

30

Vége az első félidőnek, 14-13-ra vezet a Vipers Kristiansand.

30

Lunde először védte Malestein lövését, de Szöllősi-Zácsiknak köszönhetően csak egygólos a hátrány a félidő végén!

30

Ismét egy jó védekezés, majd egy jó támadás: emberelőnybe kerül Jezic kiállítása miatt a Fradi.

29

Szöllősi-Zácsik csak kapufás gólra képes?! Ismét egy ilyet lőtt, a videó megtekintése után meg is adták a játékvezetők!

28

Ismét pontatlan volt a befejezés a norvég kapu előtt, de a Vipers kapufával megszakított két támadását is sikerült kivédekezni. Janurik bravúrja!

26

Elvették passzív miatt a játékvezetők, majd a Vipers büntetett Hove góljával.

25

Most gyengébb sorral vannak a pályán a norvégok, ezt pedig sikerül is kihasználni: egy nagyon hosszú támadás után egyetlen gólra zárkózhat a Fradi!

24

Szöllősi-Zácsik óriási, kapufás góllal kerül fel az eredményjelzőre! Lekics kicsit rosszabb állapotban, ő most a padon.

23

Tchaptchet gyorsan betalál, Szöllősi-Zácsik és Lekics is a földön maradt a norvég támadás során.

23

Nem jött be a norvég taktika, a kaput sem találta el a lövésük. Cvijic viszont beállóból két gólra csökkenti a hátrányt!

22

Időt kérnek a norvégok, nyolc perc még a félidőből.

22

Megtörik a gólcsend, Stolle talál be!

21

Egy hiba itt, egy hiba ott, majd még egy hiba itt és még egy hiba ott. Egy perc alatt négy pontatlan támadás, ismét a Fradi jöhet.

20

Andersen az emberelőny utolsó másodperceiben betalál.

20

Már passzív jelzés volt, de Lekicset ez nem zavarta. Emberhátrányos gól!

19

Valle beállóból használja ki az emberelőnyt.

19

Arcra ütésért leküldik két percre Bölköt.

18

Megint Bölk, eddig ő a csapat legjobbja!

18

Remek csel után Vyakhireva lőtt gólt.

17

Márton Gréta lerohanásból lőtt góljával ismét háromgólos a különbség!

17

Jerábková első hibája után jött a Fradi-támadás és a Bölk-gól!

16

Nem sikerült gólt lőni az időkérés után, ismét a Vipersnél a labda.

15

Elek Gábor időt kért, "ijedt nyulak"-ként jellemezte a játékosait.

15

Kimaradt a Fradi-lehetőség, hosszú idő után nem zárult góllal egy támadás. A túloldalon viszont Roberts nem hibázott.

14

Knedlikova a szélről lő újabb Vipers-gólt, Bírót Janurik váltja a kapuban.

14

Klujber ezt is belőtte!

14

Cvijic harcolt ki hetest.

13

A szélről Andersen húzta vissza a rövid felsőbe, ismét négygólos a különbség.

13

Megint Bölk, egyelőre ő húzza a csapatot. Lundénak esélye sem volt az átlövésénél.

12

Vyakhireva azonban azonnal válaszol.

11

Emily Bölké az első Fradi-akciógól!

10

Elek Gábor sárga lapot kapott reklamálásért.

10

Először sikerült kivédekezni emberhátrányban is a Vipers támadását, a túloldalon pedig nem fújták le szabálytalanságot a játékvezetők, így Jerábková üres kapura dobott gólt.

9

Az első két percet a magyar csapat kapja, Kisfaludy szabálytalankodott.

9

Márton Gréta a szélről fölé lőtt, nincs meg az első akciógól.

8

Ismét Vyakhireva villant, háromgólos a norvégok előnye.

7

Ez most végig jó Fradi-védekezés volt, a játékvezetők belemenést ítéltek. De ugyanez történt a túloldalon is.

6

Lunde védésével zárult az ellentámadás.

6

Remek volt a Fradi védekezése sokáig, de passzív jelzés alatt Jerábková betalált.

5

Kapust cseréltek a norvégok, de Klujber belőtte a Fradi első gólját.

4

Nagyon hosszú Fradi-támadás több norvég szabálytalansággal, végül Bölk harcolt ki hetest.

3

Szucsánszki eladott labdája után Vyakhireva lőtt lerohanásból gólt.

2

Középen maradt helye Jerábkovának, övé az első gól.

1

Bölk átlövésébe blokkoltak bele, majd Lunde védte a lövést.

1

Elkezdődött a mérkőzés, a Fradi vezetheti az első támadást!

0

A Vipers bevonulásánál is remek volt a hangulat, de a Fradi-játékosok megérkezésekor tényleg földöntúli volt az ováció. Már a pályán a csapatok, perceken belül kezdődik a BL-döntő!

0

Látványos showműsorral hangolódhatott a 20 ezer helyszíni szurkoló a következő mintegy másfél órára, hamarosan jön a csapatok bevonulása.

0

Mindkét trénernek ez lesz az utolsó mérkőzése a csapata edzőjeként. Elek Gábor 2007 óta irányítja a Fradit, míg a túloldalon az ősztől a dán Odensét irányító Ole Gustav Gjekstad 2018 óta ül a Vipers kispadján.

0

Jól ismeri egymást a Fradi és a Vipers, hiszen az elmúlt öt BL-kiírásból négyszer is azonos csoportban szerepeltek. Köztük idén is: ősszel az Elek Gyula Arénában 26-26-os döntetlen született, majd Norvégiában egy góllal volt jobb a Kristiansand. Az eddigi nyolc egymás elleni mérkőzésen 3 Fradi-siker és 4 Vipers-győzelem született az októberi döntetlen mellett.

0

A Vipers csoportelsőként jutott egyből a negyeddöntőbe, ahol sima kettős győzelemmel búcsúztatta a Rapid Bukarestet, majd a tegnapi elődöntőben szinte végig vezetve a bronzérmesként végző Győri Audi ETO KC-t győzte le a tavalyi finálé "visszavágóján". A Fradi a csoportjában negyedikként végzett, így kellett nyolcaddöntőt is játszania: ott a Budućnost Podgoricát kettős győzelemmel búcsúztatta, majd a legjobb nyolc között a Metz ellen a hazai hatgólos vereség után idegenben hét találattal nyerve jutott be története során először a Final Fourba. A szombati elődöntőben aztán a dán Esbjerg ellen szinte végig futott az eredmény után Elek Gábor csapata, de a hajrában fordítani tudott, és Emily Bölk utolsó másodperces góljával bekerült a fináléba.

Fotó: Csudai Sándor - Origo
A Fradi elképesztő játékkal nyerte meg az elődöntőt - galéria

0

Köszöntjük Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a női kézilabda BL négyes döntőjének fináléja, ahol a kétszeres címvédő Vipers Kristiansand ellenfele az FTC-Rail Cargo Hungaria lesz! A norvégok szinte napra pontosan egy éve, ugyanúgy az MVM Dome-ban, a Győrt legyőzve lettek ismét bajnokok. A Fradi tehát most ezért is visszavághat története harmadik BL-döntőjében – a zöld-fehérek (Elek Gyula irányításával) 1971-ben és (Németh Andrással a kispadon) 2002-ben ezüstérmesként zártak.