Labdarúgás - megye I.

2023.04.01. 17:27

Nincs változás a dobogón - galériával

A Végegyháza a négy gólt vágó Tanner Gergő vezérletével biztos győzelmet aratott Jaminában és tartja hárompontos előnyét a Gyomaendrődön Miszlai László góljával a három pontot a hosszabbításban megkaparintó Orosházi MTK-ULE 1913 előtt a megyei első osztályú bajnokságban. A szeghalmiak három vereség után első tavaszi sikerüknek örülhettek a tabellaszomszéd Medgyesbodzás ellen.

Gajdács Pál [email protected]

Jamina SE–Végegyházi SE 1–6 (1–3)

Fotó: Für Henrik

Gyomaendrődi FC–Orosházi MTK-ULE 1913 2–3 (1–1)

Megyei I. osztályú mérkőzés. Gyomaendrőd, 90 néző. V.: Bakos. Gyomaendrőd: Soczó – Bartik (Tímár), Piss, Pásztor, Valach, Szabó P. (Miklavicz), Berta, Molnár T. (Farkasinszki), Hunya, Hanea, Sebők (Forgács). Edző: Karászi László. Orosháza: Marunák – Rau, Szabó Ákos, Harangozó, Darida, Selmeczy (Vincze), Endrefalvi, Gedó, Miszlai, Szabó Áron (Fehér), Papp M. Edző: Buza Barnabás.

G.: Hunya 11-esből a 27., Harangozó (öngól) az 52., ill. Szabó Áron a 17., Endrefalvi a 64., Miszlai a 93. percben. Kiállítva: Berta (második sárga lap után) az 59. percben. Jó: Piss, Valach, Hunya, Pásztor, ill. Gedó, Darida.

Karászi László: – Még tíz emberrel is méltó partnerei voltunk a bajnokesélyes Orosházának. A kiállítás döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét. Gratulálunk a csapatunknak!

Buza Barnabás: – Két hete elvett tőlünk pár pontot az élet, ma ezeket visszaadta. A hazai csapat nagyon-nagyon megnehezítette a dolgunkat, gratulálok a vendéglátóknak! V. A.

Szeghalmi FC–Medgyesbodzás SE 2–1 (1–0)

Szeghalom, 100 néző. V.: Barta. Szeghalom: Orvos – Komódi, Szász, Vámos (Kasza), Marton, Mező (Vincze), Tófalvi, Polonio-Guerreiro, Darányi, Gál, Takács J. Edző: Földesi Ambrus. Medgyesbodzás: Véha – Turcsek, Kovács Zs. (Kelemen), Nagy K. (Novák), Oláh A., Sódar, Bozsó, Mazán B., Zsuzsa (Kurta), Tokaji, Varga V. Edző: Mazán Zoltán.

G.: Darányi a 7., 11-esből a 48., ill. Bozsó M. a 71. percben. Kiállítva: Turcsek (rúgásért) a 37. percben. Jó: Darányi (a mezőny legjobbja), Orvos, Komódi, Takács J., ill. az egész csapat.

Földesi Ambrus: – A mai napon a három pont megszerzése volt a cél, ami könnyebben is megszerezhető lett volna. Végül végig nagyot küzdve sikeresen zártuk a mérkőzést.

Mazán Zoltán: – A játékvezető az ítéleteivel, a jogtalan kiállítással és a tizenegyes megítélésével befolyásolta a mérkőzés alakulását, de így is megvolt az esélyünk arra, hogy pontokat szerezzünk. Gratulálok a csapatomnak, mert szenzációsan játszott. Zsombok János

Békéscsaba, 100 néző. V.: Bozó. Jamina: Zelenyánszki A. – Kovács D. (Villám), Zelenyánszki K. (Simon D.), Lipták-Pikó, Németh, Kardos T., Okos (Jánoska), Géczi, Gál, Ökrös, Bencsik. Edző: Pozsár Gábor. Végegyháza: Vastagh – Czvalinga (Répási), Dajcs, Vincze, Szabó V., Rajsli (Zelik), Bánfi, Simó (Tóth B.), Bojtos (Bagyinszki), Tanner, Varga T. (Gyürki). Edző: Balázs József.

G.: Bencsik a 17., ill. Simó a 14., Tanner a 28., a 42., 11-esből az 55., a 75., Bagyinszki a 79. percben. Jó: Gál, Németh, Géczi, Lipták-Pikó, ill. az egész csapat.

Pozsár Gábor: – Ami erőnkből tellett, megpróbáltuk megtenni, de ma ez ennyire volt elég. Gratulálok a fiatal játékosaink bemutatkozásához!

Balázs József: – Az első gólunk után egy hibánkból kiegyenlített az ellenfél, de utána magabiztosan nyertünk. Gratulálok a csapatnak!

Gyulai TFC–Nagyszénás SE 2–3(1–2)

Gyula, 150 néző. V.: Láza. Gyula: Jakab, Nagy S., Nyéki, Repisky, Kukla Zs., Zsilák Mátyás, Farkas Á., Kiss T., Kovács Zs., Varga Z., Zahorán. Edző: Sajben Gábor. Nagyszénás: Magony – Király, Lugasi, Takács, Libor, Kukovecz, Nagy Sz. D., Péter, Kovács L., Kókai Á., Márk. Edző: Juhász Norbert.

G.: Kovács Zs. a 28., Kiss T. az 55., ill. Kovács L. a 37., Nagy Sz. D. a 43., Péter a 75. percben.

Szabadnapos: Szarvasi FC

A megyei I. osztály góllövőlistája

20 gólos: Bány (Szarvas).

16 gólos: Tanner (Végegyháza).

13 gólos: Sebők (Gyomaendrőd).

12 gólos: Hanea (Gyomaendrőd), Endrefalvi, Miszlai (Orosházi MTK ULE 1913).

10 gólos: Tokaji (Medgyesbodzás).

8 gólos: László L., Mészáros (Szeghalom), Dunai (Medgyesbodzás), Lőrinczi (Gyula).

7 gólos: Zima, Furár (Szarvas), Darányi (Szeghalom).

6 gólos: Nagy G. (Gyula), Mező (Szeghalom), Nagy Sz. D. (Nagyszénás), Berta (Gyomaendrőd).

5 gólos: Kiri M. (Szarvas), Harangozó (Orosházi MTK-ULE 1913), Takács M., Péter, Kovács L. (Nagyszénás), Bondár (Gyula).

4 gólos: Hunya (Gyomaendrőd), Bozsó (Medgyesbodzás, Végegyháza), Bencsik Cs. (Jamina), Varga V. (Medgyesbodzás), Lugasi M., Bojtos, Bagyinszki (Végegyháza), Marton (Szeghalom), Gedó, Szabó Áron (Orosházi MTK-ULE 1913).

3 gólos: Dajcs, Simó (Végegyháza), Szlovák (Nagyszénás), Ökrös, Kovács I. (Jamina), Mezei, Kollát (Sarkad), Radics (Gyula), Szabó Ákos, Fehér (Orosházi MTK-ULE 1913), Nagy K. (Medgyesbodzás), Papp Zs. (Szeghalom).

2 gólos: Forgács (Gyomaendrőd), Polonio-Guerreiro (Szeghalom), Huszár, Kasuba, Vincze A. (Orosházi MTK ULE 1913), Szaszák, Németh T. (Jamina), Jánki I., Komlósi (Sarkad), Péli, Balogh M., Gazsi, Dócza (Végegyháza), Varga Z., Farkas Á., Kovács Zsolt, Nagy S. (Gyula), Nagy L., Oláh A. (Medgyesbodzás), Kerekes (Szarvas), Simon (Nagyszénás).

1 gólos: Lipták-Pikó, Géczi (Jamina), Pásztor (Gyomaendrőd), Komlósi, Bozsányi K., Szalazsán (Sarkad), Pilán R., Magyar, Styecz B., Czvalinga, Kovács Zs., Barna, Pilán M., Deli, Zahorán, Simon (Szarvas), Darida, Tóth L. (Orosházi MTK ULE 1913), Tóth Z., Seres (Szeghalom), Jepure, Juhász, Novák (Medgyesbodzás), Godár, Kókai Á., Márk, Kálmán, Leszkó, Kiss Z., Rafaj, Zábrák (Nagyszénás), Bánfi, Szántó, Pohl, Katona, Gyürki (Végegyháza), Kukla Zs., Kiss T., Zsilák Mátyás, Repiczky, Kovács Zsombor, Nyéki (Gyula).

Következik

A megyei I. osztályban a 20. forduló következik. Április 8., szombat, 16.30: Nagyszénás SE–Szarvasi FC, Medgyesbodzás SE–Gyomaendrődi FC, Jamina SE–Orosházi MTK-ULE 1913. A Végegyházi SE–Gyulai TFC mérkőzést (3–3) március 22-én játszották. Szabadnapos: Szeghalmi FC.

Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!