A tizenegyes sem ment be

Ismét idegenben szerepelt szombaton este a dél-borsodiak élvonalbeli futballcsapata.

KT

Forrás: NS/Kovács Péter

Az NB I.-es bajnokság 3. fordulója keretében az újonc Kecskeméti TE vendége volt a Mezőkövesd Zsóry FC gárdája. Mesterük, Supka Attila négy helyen is megváltoztatta a Kisvárdán vereséget szenvedett együttesét: a kapuban Tordait Piscitellire váltotta, a kiállított Schmiedl helyére Pillárt állította, Nagy G. posztjára Besirovicot, Jurináéra pedig Molnár G.-t tette.

Varga mindent védett

A 13. perc szerencsétlen lett a vendégek számára, és mint később kiderült, az elkövetett védelmi megingás okozta a sárga-kékek vesztét: egy ártalmatlannak tűnő beívelést könnyűszerrel tisztázhattak volna. A túloldalon Varga B. viszont nem tett szívességet a kövesdieknek, minden kapura tartó labdát hárított, még Cseri 11-esét is kivédte. A pálya felbillenéséről árulkodott a statisztikai mutató: fél óra elteltével az MZSFC 9–2-es célzási arányt produkált, játékosai csupán a portással nem bírtak.

Mivel a nagy fölényből nem jött ki semmi, a fürdővárosiak trénere szokásához hűen kettős cserét hajtott végre, sőt az 59. percben további két csatárt küldött a gyepre, és alakulatát is átszervezte. Az öt védőből négyet csinált, így többen jutottak előre. A kecskemétiek alig lépték át a félpályát, így mindenki arra számított, hogy előbb vagy utóbb, de megszületik a Mezőkövesd egyenlítő gólja. A hajrára az egalizálás érdekében kockázatot is vállaltak a látogatók, kinyílt védelmük láttán pedig kontrákra álltak át a Bács-Kiskun megyeiek, akik néhány akcióval veszélyeket teremtettek elöl. A hajrában Jurina közel állt a gólhoz, remek ollózását azonban Varga B. – a mezőny legjobbja – bravúrral tisztázta. A kisvárosiak meddő fölényben futballoztak, képtelenek voltak a kapuba találni, míg a Fortunával „házasságot” kötött KTE kibekkelte a hátralévő időt, és a közepest alulról súroló meccsen nem kevesebb mint hét esztendő után gyűjtött ismét három pontot az NB I.-ben.

Percek, események

13. perc: Nagy K. ívelte a labdát a büntetőterületen belülre. Katona B. középen rajtolt rá, Bobál és a ketrecéből rosszul kimozduló Piscitelli nem értették meg egymást, a középpályás pedig 12 méterről az üres kapuba fejelt, 1–0.

27. perc: Szalai a 16-oson belül fellökte a kitörő Drazicot, a játékvezető 11-est ítélt. Cseri futott a labdának, jobbal laposan a háló jobb sarkát vette célba, Varga B. azonban gyors vetődéssel megkaparintotta a labdát.

Kecskeméti TE vs. Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (1–0)

Kecskemét, 1719 néző. V.: Zierkelbach (Szalai D., Horváth Z.).

Kecskeméti TE: Varga B. (7) – Szalai (6), Pejovic (6), Szabó A. (5) – Sági (5), Katona B. (6), Nagy K. (5), Vágó (5), Zeke (5) – Szabó L. (5), Duranovic (5). Vezetőedző: Szabó István.

Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli (4) – Kállai K. (5), Pillár (5), Karnitski (5), Bobál (5), Vajda S. (6) – Cseke (5), Cseri (5), Besirovic (5) – Molnár G. (5), Drazic (5). Vezetőedző: Supka Attila.

Csere: Sági helyett Banó-Szabó (5) a 46., Vágó helyett Mes­khi (5) a 46., Kállai K. helyett Nagy G. (5) a 46., Cseke helyett Madarász (5) a 46., Cseri helyett T. Kis (4) az 59., Molnár G. helyett Jurina (5) az 59., Szabó L. helyett Tóth B. (–) a 64., Duranovic helyett Szuhodovszki (–) a 64., Pillár helyett Selmani (–) a 76., Katona B. helyett Katona M. (–) a 86. percben.
Gólszerző: Katona (1–0) a 13. percben.
Sárga lap: Karnitski az 5., Meskhi az 55., Nagy K. a 93. percben.

Szabó István: – Azt a játékot játszotta a Mezőkövesd, amit gondoltunk. Nagyon vártam, hogy véget érjen az első félidő, ugyanis Cseri és Molnár G. nagyon jól játszott, és csapatuk nyomás alá helyezett minket. A második félidőben kiegyenlítettebb lett a játék, Varga B. nagyon szépeket védett. Fordulás után már csak a beadások jöttek a vendégek részéről, ezekből pedig kontratámadásokat tudtunk vezetni. A lelkesedés vitt előre bennünket, a második félidő 15. percétől már tetszett a saját játékunk.

Supka Attila: – Úgy gondolom, hogy ugyanazt kaptuk az ellenféltől, amire számítottuk. Tudtuk, hogy agresszívan játszanak, megpróbáltunk ez ellen küzdeni. Kaptunk egy olyan gólt, amit ilyen szinten nem szabad, míg elöl nem tudtunk élni a helyzeteinkkel. Játékrendszert is váltottunk, de rengeteget hibáztunk, és kihagytunk még egy büntetőt is.

Labdarúgás: NB I., 3. forduló

Pénteken este játszották
Debreceni VSC – Vasas FC1–1 (0–1)
G.: Dorian Babunszki (85.), ill. Berecz (20.).
Újpest FC – Zalaegerszegi TE FC1–1 (0–1)
G.: Tallo (93.), ill. Németh D. (32.).
Kisvárda Master Good – Puskás Akadémia FC1–1 (0–1)
G.: Mesanovic (87.), ill. van Nieff (13.).
Ferencvárosi TE – Mol Fehérvár FC4–0 (3–0)
G.: Auzqui(14.), Mercier (38.), Treoré (45+2.), Boli (93).
Budapest Honvéd – Paksi FC 3–3 (2–0)
G.: Lukic (14., 20.), Kerezsi (73.), ill. Varga B. (54., 59, 90+6).

A 4. forduló programja

Augusztus 19., péntek, 20.00: Puskás Akadémia FC – Kecskeméti TE. Augusztus 21., vasárnap, 17.55: Zalaegerszegi TE FC – Kisvárda Master Good. 20.00: Vasas FC – Budapest Honvéd. Augusztus 22., hétfő, 20.00: Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC.

A Mol Fehérvár – Újpest FC és a Paksi FC – Ferencvárosi TC mérkőzéseket – a nemzetközi kupákban érintett csapatokra való tekintettel – elhalasztották, az időpontokat később tűzik ki.

(A borítóképen: Katona Bálint gólját ünneplik a hazaiak)

Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!