2023.03.21. 18:12

A rácalmási és kulcsi csapat is kikapott

Horváth László

A Kulcs egy góllal kapott ki a Szabadegyháza-Sárosdtól Fotó: HL

A Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság Horfer Serleg III. osztály déli csoportjának 16. fordulójában a megszokottnál jóval szerényebben potyogtak a gólok. Ezen a téren csak a Nagylók emelkedett ki a mezőnyből Dégen.

A város közeli csapatok közül a Kulcs és a Rácalmás is pont nélkül fordult. Nem kis meglepetésre meccset vesztett a listavezető Besnyő is, amely a hatodik helyezett Cece otthonában csomagolt borús hangulatban a mérkőzés végén. Nagy búslakodásra azért nincs oka, mivel az ősszel tetemes előnyre tett szert. A Bes­nyő még így is tíz pont különbséggel vezeti a tabellát a második helyezett Rácalmás előtt, amely nem tudta kihasználni az éllovas botlását.

MPF-Ráckeresztúr– Rácalmás 3–1 (0–1)
Ráckeresztúr: Horváth B. – Becséri (Zimek 77.), Sárosi, Csapó (Horváth Á. 49.), Szűcs, Pintér (Szakolci 85.), Takács B., Takács M., Borsos, Papp (Nagy 60.), Czakó (Szabó 87.).
Rácalmás: Farkas – Molnár, Szabó, Pásztor, Juhos, Balogh, Suplicz, Horváth (Kovács 43.), Hornyák, Szeitz, Homolya.
Gólszerző: Becséri (24.), Nagy (80.), Pintér (84.), illetve Suplicz (36.).

A nyolcvanadik percig bírta a Duna menti csapat, így az addig kiharcolt döntetlen állás nagyjából igazságosnak is tekinthető a játék alapján. Az utolsó tíz percben azonban felborult a pálya a vendéglátók javára, és két gólt is bekapott Boncz Gábor legénysége.

Aki így értékelte a találkozót: – A nyolcvanadik percig partnerek voltunk, ami azért nem kis teljesítmény volt a fiúktól. Sajnos több meghatározó játékosunk hiányzott, akik, ha összeáll a nyerő keret, győzelemre tudják vinni a társaságot. Tudomásul kell venni, ebben az osztályban sok múlik az éppen pályára futó összeállításon. Az indokolatlan hiányzásokra viszont nincs mentség.

Kulcs– Szabadegyháza-Sárosd II. 0–1 (0–1)
Kulcs: Murvai – Gallai, Németh, Cseresnye, Ócsai (Cserkuti 62.), Szekszárdi, Molnár, Szabó, Mácsfalvi (Plézer 70.), Zsigmond, Balla (Seres 82.).
Szabadegyháza-Sárosd II.: Bölkei – Tóth (Kálmán 61.), Hollósi, Zsetnyai (Virág 46.), Dienes, Vida, Kaltenekker, Dörömbözi (Maron 61.), Várnai, Virág (Uhrin 46.), Vachler (Szegfű 72.).

A mérkőzés egyetlen gólját a vendégek szerezték a 13. percben. A házigazdák nem igazán tudták kihasználni az otthoni pálya, valamint a szurkolói támogatás előnyét. A végeredményen valószínűleg a csapat is meglepődött, pedig a játék alapján nem érdemelt vereséget a kulcsi együttes.
A forduló további eredményei: Alap–Lajoskomárom 1–1, Dég–Nagylók 2–5, Cece–Besnyő 2–0, Sárszentágota– Vajta 2–0.