Megyei II. osztályú focibajnokság

2022.09.26. 17:30

A gól- és emberelőny majdnem pontokba került a Mórágynak

Továbbra is hibátlan a megyei II. osztályban a Mórágyi SE és a Nagymányoki SE, ahogy a Faddi SE is veretlen még a bajnokságban. Az 5. forduló rangadója az Aparhanti SE sikerét hozta a címvédő Tolna VFC otthonában.

TN-összeállítás

A dunakömlődi Solt Szebasztián (pirosban) és a mórágyi Mányák Noel versenyfutása

Fotó: Makovics Kornél

Tolna VFC–Aparhanti SE 0–2 (0–2)

Tolna, 150 néző. V.: Vámosi A. (Krajcsovics, Deutschmann)
Tolna: Bali – Sós, Oláh B., Vadas, Schmidt F. (Úri, 64.) – Szegfű (Kovács D., 70.), Merkl M., Pesti V., Frankoviszky – Sára P., Bucher. Edző: Szabó Tibor
Aparhant: Seregi – Götz, Heidecker (Csaba R., a szünetben), Kovács M., Molnár D. (Szabó B., 90.) – Világosi – Sárközi M. (Batta, 74.), Kajtár I., Jakab A., Molnár N. – Bodó J. (Jakab Z., 67.). Játékos-edző: Bodó József
A mezőnyfölényben játszó hazaiak a helyzetekkel sem álltak hadilábon, de képtelenek voltak túljárni az apari kapus eszén.
Gólszerzők: Bodó J. (32.), Molnár N. (35.)
Jók: Pesti V., Bucher, Merkl M., illetve Seregi Szabolcs vezérletével a teljes vendégcsapat dicsérhető.

Mórágyi SE–Dunakömlődi SE 4–2 (3–0)

Mórágy, 150 néző. V.: Álló (Kövesdi, Hauck)
Mórágy: Hujbert – Balogh B., Acsádi R., Grassy, Mányák N. – Hadi, Pozsár (Utasi, 75.), Nagy Á., Modok – Kovács K. (Decsák, 84.), Acsádi D. Edző: Illés Béla
Dunakömlőd: Tarczal K. – Solt Sz., Takács M., Portikhegyi (Józsa, 60.), Györgye E. (Poroszkai, 67.) – Darnai (Csikós, 60.), Dévényi, Kapitány, Tarczal N. (Nagy N., 58.) – Csonka J., Szlucska. Edzők: Somogyi József, Szabó István
Négy nullás hazai vezetésnél, vendégkiállítást követően a gólratörőbben játszó dunakömlődiek igazolták az előző fordulóbeli, bajnok elleni bravúrjukat.
Gólszerzők: Acsádi D. (31., 60., mindkettő 11-esből), Kovács K. (17.), Acsádi R. (22.), illetve Csikós (71.), Csonka J. (74.)
Kiállítva: Somogyi J. (pályán kívül, 35.), Tarczal K. (59.)
Jók: Acsádi R., Nagy Á., Pozsár, Modok, illetve Tarczal K.
Ifi: elmaradt, mert a vendégcsapat nem utazott el.

Faddi SE–Tengelici SE 4–0 (2–0)

Fadd, 250 néző. V.: Kiss G. (Petrovics, Bernáth)
Fadd: Szabó D. – Gász (Acsádi P., 81.), Gerendai G., Kovács G. (Asztalos, 64.), Fehér K. (Fazekas R., 74.) – Horváth M. (Csányi O., 75.), Keresztes G., Szatmári, Szabó M. – Gáncs (Sümegi B., 64.), Farkas K. Edző: Vida Tamás
Tengelic: Jankovics – Deli J. (Sörös, 74.), Kis T. (Sárközi P., a szünetben), Sárközi Á., Kovács J. (Kovács R., 64.) – Meszlényi (Simon B., a szünetben), Tolnai L., Schwarcz, Hábel (Csóka, 72.) – Benizs, Borza. Edző: Csicsó József
Küzdelmes mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a hazai csapat a jól játszó és több helyzetet, valamint tizenegyest is kihagyó vendégek ellen. A sikerhez parádés kapus- és csatárteljesítményre is szükségük volt a hazaiaknak.
Gólszerző: Farkas K. (23., 36., 62., 68.)
Jók: Farkas K., Szabó D., Gász, Szabó M., illetve Sárközi Á., Tolnai L. Schwarcz. Ifi: 1–4.

Nagymányoki SE–ASE Paks 5–1 (2–1)

Nagymányok, v.: Kovács L. (Kövesdi, Kiss J.)
Nagymányok: Komáromi – Kertész G., Gere (Harangi, 83.), Bognár S. (Jenei, 73.), Bakó Zs. – Sztojka Cs. (Illés Á., 62.), Garai, Kajtár V. (Ignácz Z., 69.), Pál I. – Kosztancsek, Lajos D. (Boros Gy., 79.). Edző: Hegedűs Péter
ASE: Nagy Sz. – Péger (Tóth Gy., 62.), Keresztes D., Princz G., Tolnai R. – Blága, Németh R. (Rácz D., 75.), Szalai Sz. (Dömény, 71.), Timár – Farkas P., Kern B. (Samu, 73.). Edző: Orosz József
Az első félidőben szervezetten játszó vendégek a második játékrészre elfáradtak, így akár nagyobb különbség is kialakulhatott volna a csapatok között.
Gólszerzők: Kajtár V. (27.), Lajos D. (32.), Gere (59.), Bognár S. (70.), Princz G. (78.), illetve Péger (42.)
Jók: Pál István vezérletével az egész hazai csapat, illetve Farkas P., Blága. Ifi: 1–3.

Zönge SE–Madocsa SE 7–0 (4–0)

Kölesd, 200 néző. V.: Lengyel S. (Domokos L., Kapéter J.)
Zönge: Benke B. – Pilisi, Boda, László M. (Jakabovics, 57.), Koller Zs. – Csikó (Závodi, 80.), Koller B., Koller P., Horváth K. – Bruckner (Gazdag A., a szünetben), Baranyai. Edző: Nagy Péter
Madocsa: Müller R. – Nickl, Kern T. (Besenczi I., a szünetben), Vörös F., Araczki I. (Éger, 41.) – Varga T., Wenhardt (Böde I., a szünetben), Herger – Eke, Vuits (Nagy I., 75.), Piszár (Busa, 63.). Edző: Böde Dániel
Kiváló játékkal végig nyomás alatt tartották a kölesdiek a vendégeket, akik előtt egy kihagyott büntetőn kívül más helyzet nem adódott.
Gólszerzők: Csikó (22., 38., a második 11-esből), Koller P. (81., 88.), Koller B. (28.), Baranyai (45.), Horváth K. (74.)
Jók: Baranyai Dávid vezérletével a teljes hazai csapat. Ifi: 0–12.

Simontornya TC–Kisdorogi FC 2–1 (1–0)

Simontornya, 60 néző. V.: Szabó J. (Dolmány, Fazekas M.)
Simontornya: Juhász G. – Juhász V., Jancski, Kapinya, Szűcs I. – Papp T., Ambrus S. (Koncz, 28.), Szabó V. (Kovács J., 64.), Ambrus L., Kiss Gy. –  Szloboda. Játékos-edző: Ambrus László
Kisdorog: Miklós I. – Dóczi, Preiszig, Páli, Varga A. – Varga Á., Palkó Máté, Tóth G., Zsók – Schiller A., Koszter. Edző: Szabó Vendel
Gyenge színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert.
Gólszerzők: Kapinya (38., 11-esből), Koncz (81.), illetve Dóczi (55.)
Jók: Juhász V., Kapinya, Koncz, Szűcs I., Papp T., illetve Miklós I., Schiller A. Ifi: 0–12.

Mesterlövészek

Felnőttek. 8 gólos: Farkas Kevin János (Faddi SE). 6 gólos: Lajos Dávid (Nagymányoki SE). 5 gólos: Kovács Kevin (Mórágyi SE), Sárközi Sándor (Aparhanti SE), Szatmári Péter (Faddi SE).
Ifjúságiak. 10 gólos: Molnár Máté (Tengelici SE). 7 gólos: Csereklei Krisztián Tamás (Madocsa SE).

Ez következik

Jön a veretlen Mórágyi SE és a listavezető Aparhanti SE rangadója.
Megyei II. osztály, a 6. fordulóban. Október 1., szombat: Tolna VFC–Simontornya TC, Aparhanti SE–Mórágyi SE, ASE Paks–Faddi SE 15 óra. Október 2., vasárnap: Dunakömlődi SE–Zönge SE, Madocsa SE–Nagymányoki SE, Bonyhád-Börzsöny SE–Kisdorogi FC 15 óra. Szabadnapos: Tengelici SE.

A hétvégi megyei I. osztály eseményeiről ITT, a megyei III. osztályú mérkőzésekről IDE kattintva tudhat meg többet.

Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!