Kosárlabda

2022.05.27. 21:30

Hosszabbítás után jöhet az elődöntő - Kicsikarta Szegeden a győzelmet a Falco

Váratlanul nagy csatában, hosszabbítás után gyűrte le a Szegedet a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely NB I.-es kosárcsapata ((79-87) – és jutott be az elődöntőbe.

Tóth Gábor

Forrás: Cseh Gábor

A Falco azzal a tudattal lépett pályára, hogy a nyer, akkor véget vet a párharcnak – bejut az elődöntőbe.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 79-89 (15-20, 18-14, 16-24, 20-11, 10-18). Szeged, 1200 néző, NB I.-es kosárlabda, negyeddöntő, negyedik mérkőzés, vezette: Földházi T., Cziffra Cs., Ádám J.
Szeged: Persons 12, Balogh 2, Cook 13/6, Bognár 12/3, Alston 2. Csere: Davies 22/6, Szatmári, Filipovic 9, Kerpel-Forinus 3/3, Keller I. 4/3, Szatmári –. Edző: Simándi Árpád.
Falco: Somogyi 4, Benke 7/3, Clark 11/9, Golomán 10/6, Keller Á. 11/3. Csere: Perl 5/3, Váradi 27/15, Barac 9, Hawkins 3/3, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-7. 8. perc: 13-13. 12. perc: 23-22. 16. perc: 27-30. 20. perc: 33-34. 22. perc: 36-40. 26. perc: 38-47. 30. perc: 49-58. 33. perc: 54-60. 37. perc: 61-65. 39. perc: 69-69. 40. perc: 69-69. 42. perc: 71-80. 44. perc: 74-84.
Kipontozódott: Clark (37.).

Váltott pontok vezették fel a meccset, váltott vezetést mutatott az eredményjelző (4. perc: 6-7) – a Falcóban Clark volt elemében. Szombathelyi oldalon szorgalmasan forgatta a keretet a szakmai stáb – Barac remekül szállt be a meccsbe. Kapkodtak a csapatok, próbáltak gyorsan játszani, de sok labdát adtak el, sok dobást rontottak – idegesnek tűntek a felek. A Falco korán elérte az öt csapthibát, rengeteg büntetőt dobhatott a Szeged.

De szerényen csorogtak a potok (8. perc: 13-13). Végül öt ponttal nyerte meg az első negyedet a szombathelyi gárda (15-20). A második etap elején viszont gyorsan fordított a Szedeák, többek között két gyors triplácal (12. perc: 23-22). Jól védekezett a házigazda, minden egyes pontért keményen meg kellett harcolnia a vasi alakulatnak. Clark egy triplával egyenlített, majd a harmadik hármasával fordított a csapatának (16. perc: 27-30). Időt is kért a Szeged. Küzdelmesen telt a félidő hajrája, kevés ponttal, sok hibával. A Szeged pedig egy pontra zárkózott (20. perc: 33-34).

Két szombathelyi, egy hazai tripla nyitotta a második félidőt (36-40). Úgy tűnt, hogy némi lépéselőnyre tesz szert a Váradi által vezérelt Falco.  Kilenc pont volt a szombathelyi fór, amikor időt kért a hazai kispad (26. perc: 38-47). Kis időre tíz pont fölé növelte az előnyét a Falco. A Szeged nem  adta fel, de állandósult tíz pont körüli  különbség (30. perc: 49-58). Gyors játékra kapcsolt a Szeged, tüzelt mindenhonnan. És próbált zárkózni (33. perc: 54-60). Nehezen talált gyűrűbe a Falco, görcsösen játszott – Golomán triplája nagyon kellett.

Nagy küzdelemben őrizte nem túl megnyugtató előnyét a Falco (37. perc: 61-65). Clark pedig kipontozódott. Fogyott az idő, fogyott a különbség. Sőt, Bognár roppant távolról elengedett triplájával fordított a Szedeák (69-66). Erőtlennek tűnt a Falco. Váradi egalizált triplával – így az utolsó perc 69-69-ről kezdődött. Időkérés után támadhatott a Szeged, de Keller labdát szerzett. Golomán triplája leperdült, Perl szerezte meg, faultolták, oldalról jöhetett a Falco.

Benke dobása nem ért célba, a Falco ismét megszerezte a labdát, de nem tudta kosárral zárni az akciót. A Szeged sem tudott betalálni – jöhetett a hosszabbítás (40. perc: 69-69). Váradi tiplája nyitott a ráadást. Majd két büntetőt is bedobott. Golomán 3+1-es akciója pedig szinte pontot tett a meccs végére (42. perc: 71-80). Frissebbnek tűnt a Falco, Keller remekelt a palánk alatt (44. perc: 74-84). A hosszabbításban már magabiztosan gyűjtött be a győzelmet a Falco.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!