2023.06.08. 07:00
Sikeres diákok - Nyolcvanhét vasi diákot ismertek a díjátadó gálán - fotók
Nyolcvanhét vasi diákot ismertek el szerdán a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ vasi díjátadó gáláján
A celli Vasi legények a KMKK-ban. Felkészítőjük: dr. Bérdiné Stipkovits Ildikó
Forrás: Unger Tamás
Minden évben más város ad otthont a rendezvénynek, ahol a zalai oktatási központ által adott tanévben meghirdetett tanulmányi versenyek legjobbjait jutalmazzák. Hat esztendő után ismét Celldömölkön tartották a díjátadó ceremóniát, a vármegyei és a regionális fordulók győzteseit – csaknem kilencven diákot – vártak a Kemenesaljai Művelődési Központ és Könyvtár nagytermébe. – Minden gyermekben ott van a lehetőség a tehetség kibontakoztatására – mutatott rá Majthényi László, a Vas Vármegyei Közgyűlés elnöke ünnepi köszöntőjében. A diákokhoz szólva úgy folytatta: – A jó tanár tudja, hogy lehet ezt a lehetőséget megtalálni és fejleszteni úgy, hogy a ti javatokra váljon, hogy az sikerélményt hozzon számotokra. Hiszen akinek sikerélménye van, az jó kedvvel végzi a munkáját, akinek sikerélménye van, annak céljai vannak, és akinek céljai vannak, az tud igazából értelmes életet élni, s nem árt, ha az ember ezt már az iskolakezdés utáni években megtanulja és hozzászokik – mondta Majthényi László.
Nyolcvanhét vasi diákot ismertek a díjátadó gálán
Fotók: Unger Tamás– A polihisztorokból egyre kevesebb van, és egyre több az olyan diák, amelyik egy tárgyban nyújt kimagasló teljesítményt – hangsúlyozta Fehér László, Celldömölk polgármestere. Az önkormányzat nagyvonalú ajándékkal kedveskedett az alkalomból: minden jutalmazottnak a Vulkán-fürdőbe és a Kemenes Vulkánparkba szóló egy-egy belépőjegyet ajándékoztak. – Az egy négyzetméterre jutó tehetséges tanulók száma most biztosan itt a legnagyobb – erről már Tóth Ferenc, az Oktatási Hivatal Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központjának főosztályvezetője szólt, aki utalt arra is: együtt vagyunk a következő évtizedek jó néhány kiváló gondolkodójával. A teremben helyet foglaló gyerekeken végignézve azt hangsúlyozta, amit vállaltak és amit a tanulmányi versenyeken elértek, követendő és példaértékű. Tóth Ferenc köszönetet mondott a felkészítő pedagógusoknak és kiemelte a szülők szerepét. Egymás után szólították a színpadra a díjazottakat, volt, akinek kétszer is gratulálhattak: Schwott Bence és Szijártó Petra, a sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola tanulói két-két versenyen értek el dobogós helyezést.
Verseny | Kategória | Tanuló | Helyezés | Felkészítő tanár | Iskola |
"Ismerem a technikai környezetemet" - Technika, életvitel és gyakorlat tantárgyi dunántúli verseny | I. kategória (5-6. évfolyam) | Pethő Klára | III. | Németh László | Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola |
Takács Julianna | II. | Kraft Béla László | Rumi Rajki István Általános Iskola | ||
Nagy Sára Anna | I. | Kraft Béla László | Rumi Rajki István Általános Iskola | ||
II. kategória (7-8. évfolyam) | Kálmán Hanna | III. | Németh László | Szent László Katolikus Iskola, Sárvár | |
Sinka Lili | II. | Németh László | Sárvári Gárdonyi Géza Általános Iskola | ||
Kardos Áron | I. | Veiczer-Simon Bettina | Rábapatyi Arany János Általános Iskola | ||
Vas megyei német nyelvi verseny az általános iskolák 7-8. évfolyamos tanulói számára | I. kategória (7. évfolyam) | Róka Anna | III. | Bozsodi Zsuzsanna Ágnes | Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Kőszeg |
Schwott Bence | II. | Eredicsné Mayer Éva | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola | ||
Szijártó Petra | I. | Eredicsné Mayer Éva | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola | ||
II. kategória (8. évfolyam) | Gál Kristóf | III. | Balaskóné Szabó Ildikó | Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely | |
Szalay Sára | II. | Szakály Csilla Anna | Boldog Brenner János Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
Vass Gréta | I. | Szakály Csilla Anna | Boldog Brenner János Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
Vas megyei angol nyelvi verseny az általános iskolák 7-8. évfolyamos tanulói számára | I. kategória (7. évfolyam) | Francsics Anna Sára | III. | Árvai-Fuczin Krisztina | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely |
Németh Mihály István | II. | Eignerné Iván Judit | Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola | ||
Szőcs Bendegúz Péter | I. | Árvai-Fuczin Krisztina | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
II. kategória (8. évfolyam) | Kocsis Máté | III. | Babos Erika | Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Kőszeg | |
Németh Kolos | II. | Guzmics Tamásné | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola | ||
Thész Barnabás | I. | Ágoston Edit | Gothard Jenő Általános Iskola, Szombathely | ||
Vas megyei fizikaverseny 7. évfolyamosok részére | Rettegi Ákos | I. | Pungorné Jakab Mónika | Boldog Brenner János Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | |
Vas megyei esélyteremtő matematikaverseny | I. kategória (5-6. évfolyam) | Kovács Vince | III. | Molnár Erika | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola |
Asbóth Júlia | II. | Szécsényi Tünde | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola | ||
Szikszai Alexandra | I. | Takács Krisztina | Oladi Általános Iskola, Szombathely | ||
II. kategória (7-8. évfolyam) | Schwott Bence | III. | Szijártó Zsolt | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola | |
Szijártó Petra | II. | Kovácsné Töreki Ildikó | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola | ||
Németh Ábel | I. | Molnár Erika | Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola | ||
Vas megyei angol nyelvi verseny a középiskolák 9-10. évfolyamos tanulói számára | 9/I. kategória | Szalai Benedek | III. | Barták Henriett | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium |
Nagy Ármin | II. | Döbrösy Ildikó | Vas Megyei SZC Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum, Szombathely | ||
Vincze Dóra | I. | Janák Veronika | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
9/II. kategória | Czirók Rebeka | III. | Horváth Andrea | Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely | |
Bécsi Lili | II. | Tóbi Magdolna | Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium, Szombathely | ||
Németh Kornél Máté | I. | Kiss Patrik | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium | ||
10/I. kategróia | Sisak Barnabás | III. | Hompasz Melinda | Vas Megyei SZC Gépipari és Informatikai Technikum, Szombathely | |
Szepesi Bence | II. | Némethné Rádl Krisztina | Vas Megyei SZC Sárvári Tinódi Gimnázium | ||
Németh Zsófia | I. | Frigyné Molnár Magdolna | Szent Gotthárd Általános Iskola és Gimnázium, Szentgotthárd | ||
10/II. kategória | Kovács Laura | III. | Tóth Attila | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium | |
Harkány Júlia | II. | Tóth Adrienn | Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg | ||
Farkas Júlia | I. | Dolgosné Mórocz Katalin | Körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium | ||
Vas megyei német nyelvi verseny a középiskolák 9-10. évfolyamos tanulói részére | 9/III. kategória | Elek Júlia | III. | Nagy Veronika | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium |
Szabó Dorka Luca | II. | Szabóné Budai Tünde | Szent Gotthárd Általános Iskola és Gimnázium, Szentgotthárd | ||
Kanizsai Olívia Emma | I. | Marton Tünde | Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg | ||
9/IV. kategróia | Bodovics Előd Levente | III. | Koller Katalin | Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium, Szombathely | |
Tóth Barnabás | II. | Némethné Tóth Tímea | Kisalföldi ASzC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Szombathely | ||
Antal Laura | I. | Verasztó Edit | Vas Megyei SZC Savaria Technikum és Kollégium, Szombatehly | ||
10/I. kategória | Pataki Jázmin | III. | Szikszainé Pallósi Patrícia | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | |
Németh Annabella | II. | Szikszainé Pallósi Patrícia | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
Tóth Barbara | I. | Dr. Csekéné Vincze Edit | Vas Megyei SZC Savaria Technikum és Kollégium, Szombatehly | ||
10/II. kategória | Teket Dóra Krisztina | III. | Szikszainé Pallósi Patrícia | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | |
Németh Boglárka | II. | Szikszainé Pallósi Patrícia | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
Weidl Mónika | I. | Mersich Renáta | Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg | ||
10/III. kategória | Horváth Hanna | III. | Mézesné Szabó Katalin | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | |
Földi Dániel | III. | Góczánné Molnár Éva | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
Varga Luca | II. | Dr. Tóthné Bozi Edit | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
Horváth Lili Luca | I. | Domnanovich Dóra | Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg | ||
10/IV. kategória | Pintér Fanni | III. | Németh Veronika | Vas Megyei SZC Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium, Szombathely | |
Schermann Áron | II. | Némethné Tóth Tímea | Kisalföldi ASzC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Szombathely | ||
Gergely Bálint | I. | Simonné Tamássy Judit | Kisalföldi ASzC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Szombathely | ||
Vas megyei középiskolai biológiaverseny | 9. évfolyam | Magda Boldizsár | III. | Miltényi Attila | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium |
Nagy Míra | II. | Kovacsics Bernadett | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
Patay-Gomez Luis Esteban | I. | Némethné Benkő Katalin | Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium | ||
10. évfolyam | Simon Kata Nina | III. | Tóthné Dancs Andrea | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium | |
Nagy Eszter | II. | Szinetárné Márkus Teréz | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
Kovács Marcell | I. | Szinetárné Márkus Teréz | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
11. évfolyam | Kiss Gergő | III. | Melegáné Somogyi Tímea | Boldog Brenner János Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | |
Brobst Maxime | II. | Melegáné Somogyi Tímea | Boldog Brenner János Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
Szitás Júlia | I. | Tóthné Dancs Andrea | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium | ||
12. évfolyam | Balogh Natália | II. | Szinetárné Márkus Teréz | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | |
Roboz Rebeka | I. | Szinetárné Márkus Teréz | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
Vas megyei középiskolai fizikaverseny | 9. évfolyam | Berki András | III. | Valaska Ferdinánd | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium |
Mosonyi-Nagy Máté | II. | Valaska Ferdinánd | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
Szemes Barnabás | I. | Valaska Ferdinánd | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | ||
10. évfolyam | Rácsik Bálint | I. | Geröly Péter | Vas Megyei SZC Gépipari és Informatikai Technikum, Szombathely | |
11. évfolyam | Czirók Marcell | III. | Pájer Szabolcs | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | |
Koós Botond | II. | Pájer Szabolcs | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
Kramli Olivér | I. | Pájer Szabolcs | ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely | ||
12. évfolyam | Laski Ákos | II. | Péterfi Ágnes | Vas Megyei SZC Puskás Tivadar Szakképző Iskola és Kollégium, Szombathely | |
Boldizsár Dominik | I. | Gacs Miklós | Vas Megyei SZC Sárvári Tinódi Gimnázium | ||
Ránki György dunántúli történelemverseny | III. kategória (szakképzési centrumok tanulói) | Molnár Bendegúz | II. | Bujdosó Anna | Vas Megyei SZC Gépipari és Informatikai Technikum, Szombathely |
Németh Péter | I. | Bujdosó Anna | Vas Megyei SZC Gépipari és Informatikai Technikum, Szombathely | ||
"Tiszán innen - Dunán túl" országos népdaléneklési minősítő verseny | Énekegyüttes kategória (7-8. évfolyam) | Gerlice énekegyüttes (Busa Regina, Gábos Csenge, Kőhalmi Zsófia, Boros Liza, Sipos Benedek, Goda Ádám, Kun Barnabás) | Kiemelt arany minősítés | Földesi Jánosné | Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely |
Énekegyüttes kategória (9-12 évfolyam) | Vasi Legények (Fábri Sándor Márk, Horváth Levente, Kisfalusi Dániel, Kinizczki Márton, Körtvélyesi Áron, Jankovics Patrik, Nádasdy Levente) | Kiemelt arany minősítés | Dr. Bérdiné Stipkovits Ildikó | Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnázium | |
Kisegyüttes kategória (9-12. évfolyam | Kislajbi kisegyüttes (Pribusz Bence, Pribusz Dániel) | Kiemelt arany minősítés | Földesi Jánosné | Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium | |
Szóló kategória (5-6. évfolyam) | Kőhalmi Zsófia | Kiemelt arany minősítés | Földesi Jánosné | Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely | |
Szóló kategória (7-8. évfolyam) | Faller Ágoston | Kiemelt arany minősítés | Földesi Jánosné | Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely | |
Szabó Viktória | Kiemelt arany minősítés | Szilágyi-Varga Diána | Szent Imre Általános Iskola, Jánosháza | ||
Szóló kategória (9-12. évfolyam) | Kőhalmi Nikolett | Kiemelt arany minősítés | Kocsisné Körmendi Klára | Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium | |
Horváth Levente | Kiemelt arany minősítés | Szilágyi-Varga Diána | Vas Megyei SZC Barabás György Műszaki Szakképző Iskola, Sárvár |