Labdarúgó NB III

2023.03.26. 19:27

Kár érte: pontokat veszített a VLS

Már a hetedik percben vezetett a Veszprém a labdarúgó NB III 27. fordulójában, vasárnap, de több gólt nem sikerült elérnie, a hazaiak pedig ki tudtak egyenlíteni.

Horváth Gábor

Sajnos sok volt a kihagyott lehetőség, csak egy pontot szerzett a Veszprém

Fotó: Nagy Lajos/archív

Kelen SC–VLS Veszprém 1-1 (1-1)
Budapest. V.: Szigetvári. Kelen SC: Egyed (Wild, 18.) - Kertai, Módly, Vass, Babinszky (Csákány, 46.), Kádár, Rétyi, Tímári (Rónaszéki, 46.), Simon, Szalai, Czerula. Edző: Bordán Csaba.
Practical VLS Veszprém: Héninger - Dobsa, Zachán, Gulyás, Molnár B., Balázs (Bakos, 60.), Somogyi (Márcsik, 78.), Bartusz (Gálfi, 46.), Horváth H. (Dömötör, 73.), Krebsz (Iszlai, 46.), Takács. Edző: Pető Tamás.
Esélyesként várta a második Veszprém a 16. helyen álló Kelen SC elleni bajnokit. A fővárosiak hosszú ideje nem tudtak sikert aratni ebben a szezonban, idén még egyet sem, csak két hazai döntetlennel sikerült pontot szerezniük a tavaszi idényben.

A bakonyiaknak több hiányzójuk is volt: Major Norbert sérülés, Tóth László, Balogh Mátyás és Baldauf Konrád eltiltás miatt nem léphetett pályára.

Jól indult a meccs a vendégek számára, a hetedik percben Balázs Zsolt büntetőjével vezetést szerzett Pető Tamás alakulata, 0-1. Horváth Hunor indította Molnár Balázst, aki bevezette a 16-oson belülre a labdát, egy rosszul sikerült becsúszást követően ítélt büntetőt a játékvezető. Balázs jól lőtte a 11-est, nem adott esélyt a kapusnak.

A 13. percben Molnár került hatalmas helyzetbe, de a kapussal szemben állva a jobb kapufát találta telibe. Az első negyed óra után 3-4 góllal kellett volna vezetnie a Veszprémnek, amely a 30. percben is növelhette volna előnyét, ám egy szöglet után Bartusz öt méterről a kapu fölé fejelt.
Az első félidő végén jött az egyenlítés, a 37. percben Vass volt eredményes, 1-1. Nem tudtak felszabadítani a vendégvédők, a Kelen futballistája 22 méterről laposan, bal lábbal lőtt a rövid sarokba.
A második játékrészben Molnár lőtt az oldalhálóba szép cselek után, ment előre, igyekezett újabb találatot elérni a VLS. A bakonyiak fölényben futballoztak, de a Kelen SC lelkesen, önfeláldozóan és hatékonyan védekezett. Hiába helyezte nyomás alá a házigazdát a Veszprém, nem sikerült ismét megszerezni a vezetést, pontosztozkodással ért véget a meccs.
Az NB III nyugati csoportjában legközelebb hétközi fordulót rendeznek: szerdán, 16 órai kezdettel a VLS a Zsámbékot fogadja az ajkai stadionban.
A 27. forduló további eredményei: ETO Akadémia–Tatabánya 1-2, Balatonfüredi FC–Komárom 0-0, Puskás Akadémia II.–Teskánd 3-0, ZTE II.–Bicske 0-3, Kaposvári Rákóczi FC–MOL Fehérvár II. 0-2, Csorna–Gyirmót II. 0-3, III. Ker. TVE–Érdi VSE 1-1, Zsámbék–Nagykanizsa 0-4, Budaörs-Mór 0-1.

A bajnokság állása: 1. Tatabánya 67 pont, 2. Veszprém 63, 3. Nagykanizsa 59, 4. Puskás Akadémia 56, 5. III. Ker. TVE 50, 6. Érd 48, 7. Bicske 45, 8. Balatonfüred 41, 9. Budaörs 40, 10. ETO Akadémia 40, 11. Kaposvár 39, 12. Fehérvár II. 38, 13. Komárom 37, 14. ZTE II. 29, 15. Gyirmót II. 29, 16. Kelen 26, 17. Csorna 18, 18. Teskánd 17, 19. Mór 10, 20. Zsámbék 9.

Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!