Anglia: „A hibák a játék részei” – Maguire az angol–német után

V. J.V. J.
2022.09.27. 20:23
null
Harry Maguire szabálytalansága után tizenegyesből kapott gólt Anglia, amely végül döntetlent harcolt ki (Fotó: AFP)
Miután az Anglia–Németország (3–3) Nemzetek Ligája-mérkőzésen Harry Maguire hibája után összehozott egy tizenegyest – amelyet Ilkay Gündogan értékesített is –, az angol hátvéd az Instagramon üzent.

A mérkőzés 50. percében Harry Maguire rossz passzát követően Jamal Musiala megszerezte a labdát, az angol hátvéd pedig nagyot rúgott a német válogatott játékosába. A VAR jelzése után tizenegyes következett, amelyet Ilkay Gündogan gólra váltott.

A fordulatos, 3–3-ra végződő meccs után a hibázó elnézést kért a közösségi médiában.

„A hibák a játék részei. Bocsánatot kérek. Hatalmasat küzdve visszajöttünk a meccsbe. Most gondoljunk a pozitívumokra, és tekintsünk előre Katarra. A nehéz idők erősebbé tesznek minket!” – fogalmazott Maguire.

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA
3. CSOPORT, 6. FORDULÓ

Anglia–Németország 3–3 (0–0)
London,
Wembley Stadion, 78 949 néző. Vezette: Makkelie (holland)
Anglia: Pope – Stones (Walker, 37.), Dier, Maguire – James, Bellingham (Henderson, 90+1.), Rice, Shaw – Foden (Saka, 66.), Kane, Sterling (Mount, 66.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Németország: Ter Stegen – Kehrer, Süle, Schlotterbeck, Raum (Gosens, 68.) – Gündogan, Kimmich – J. Hofmann (Werner, a szünetben), Musiala (Th. Müller, 79.), L. Sané (Gnabry, 68.) – Havertz (Bella-Kotchap, 90+1.). Szövetségi kapitány: Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Shaw (72.), Mount (75.), Kane (83. – 11-esből), ill. Gündogan (52. – 11-esből), Havertz (67., 87.)