PL: emberelőnyben sem tudott gólt szerezni a Villa Leedsben

K. Zs.K. Zs.
2022.10.02. 19:44
Az Aston Villa támadója, Ollie Watkins (jobbra) a leedsi Junior Firpóval csatázik (Fotó: AFP)
Nem hozott gólt a Leeds United és vendége, az Aston Villa mérkőzése az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának vasárnap esti programjában. A Leeds továbbra is veretlen odahaza.

Kiegyenlített volt az első félidő, de a Leeds kapuját őrző Illan Meslier-nek volt több dolga, Ollie Watkins és Philippe Coutinho lövését is hárítania kellett.

A második játékrész elején Luis Sinisterra egy szabadrúgás elvégzésének akadályozásáért megkapta a második sárga lapját, emberelőnybe került a Villa, néhány perc múlva Phillipe Coutinho kis híján meg is szerezte a vezetést a vendégeknek – labdája a lécen csattant.

Az utolsó percekben mindkét csapatnak volt lehetősége a győztes gól begyötrésére, de ez egyiküknek sem jött össze – maradt a gól nélküli döntetlen.

Szombat
Arsenal–Tottenham 3–1 (Partey 20., Gabriel Jesus 49., Xhaka 67., ill. Kane 31. – 11-esből)
AFC Bournemouth–Brentford 0–0
Crystal Palace–Chelsea 1–2 (Édouard 7., ill. Aubameyang 38., Gallagher 90.)
Fulham–Newcastle United 1–4 (B. Reid 88., ill. C. Wilson 11., Almirón 33., 58., Longstaff 43.)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 3–3 (Firmino 33., 54., Webster 63. – öngól, ill. Trossard 4., 18., 83.)
Southampton–Everton 1–2 (Aribo 49., ill. Coady 52., McNeil 54.)
West Ham United–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Scamacca 29., Bowen 54.)