Angol Ligakupa: hármat rúgott Nottinghamben, fél lábbal döntős az MU

2023.01.25. 23:06
Wout Weghorst először talált be a Manchester Unitedben (Fotó: Getty Images)
Magabiztos győzelmet aratott a Manchester United a Nottingham Forest vendégeként az Angol Ligakupa elődöntőjének első felvonásán.

Nem kellett sokat várnia az első gólra a nottinghami közönségnek (bár aligha örült neki): a 6. percben Marcus Rashford talált be kiváló szóló végén (VIDEÓ ITT). 0–1

A „vörös ördögök” percekkel később a második gólt is megszerezhették volna, de Antony lökete centikkel zúgott el a jobb kapufa mellett.

A 23. percben érkezett a hazaiak válasza: Surridge gyors kontra végén helyezett a bal alsóba, de a játékvezető – némi VAR-vizsgálat után – les címén érvénytelenítette a találatot. Néhány perccel később Antony duplázhatott, Hennessey azonban óriási bravúrral védte a ziccert. A szünet előtt megszületett a második manchesteri gól: Antony kellemetlen lövését még védte Hennessey, de pechjére a labda Wout Weghorst elé pattant, aki első gólját szerezte az MU színeiben (VIDEÓ ITT). 0–2

A fordulás után is a vendégek uralták a találkozót, az 54. percben Eriksen találta telibe távolról a keresztlécet. Ezután derekasan küzdöttek az egyenlítésért a hazaiak, de gólt újfent Erik ten Hag tanítványai szereztek. A 89. percben Pellistri elől még menteni tudott Williams, Elanga azonban remek helyzetfelismeréssel tálalt az üresen érkező Bruno Fernandes elé, aki laposan lőtt a Forest kapujába, beállítva a végeredményt (VIDEÓ ITT). 0–3