FA-kupa: hétből öt mérkőzésen ismétlés dönt a döntetlenek délutánján

2023.01.28. 18:12
Nagy csatát hozott a Fulham–Sunderland mérkőzés (Fotó: Getty Images)
Az angol FA-kupa 4. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein két első osztályú csapat lépett pályára. A Fulham a Sunderland ellen játszott, míg a Southampton a Blackpoolt fogadta. A „szentek” Romain Perraud duplájának köszönhetően magabiztosan nyertek, a Fulham azonban nem tudta legyőzni a Sunderlandet, így a szabályok értelmében újrajátszás dönti el a továbbjutó kilétét, ahogy másik négy találkozón is.

Fulham–Sunderland

A Sunderland már a 6. percben megszerezte a vezetést. Jack Clarke használta ki a Fulham védekezési hibáját. Ezt követően kezébe vette a mérkőzés irányítását az első osztályú Fulham, azonban a vendégek – olykor a gólvonalról mentve – kivédekezték a támadásokat, sőt több veszélyes kontrát is vezettek.

A második félidőben sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak. Tom Cairney cselezte üresre magát a tizenhatoson belül, majd a kapu bal oldalába lőtt.

Hiába volt a két csapatnak összesen csaknem 40 próbálkozása, egyik csapat sem tudta eldönteni a találkozót, így ismétlés következik.

Southampton–Blackpool

A Southampton Romain Perraud szabadrúgásgóljával szerzett vezetést az első félidő közepén. A francia védő a második játékrészben is betalált honfitársa, Sekou Mara passzát követően. A Blackpool nem engedte el a mérkőzést és Charlie Patino révén a 67. percben szépítettek, azonban a egyenlíteni már nem tudtak, így a Southampton jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

Többi mérkőzés

A Birmingham a hosszabbításban egyenlített a Blackburn ellen, míg az Ipswich és a Burnley gól nélküli döntetlen játszott. A Bristol három gólt szerezve jutott tovább a West Bromwich Albion ellen. A másodosztályú Luton az ötödosztályú Grimsby ellen játszott fordulatos, négygólos döntetlent, míg a Sheffield Wednesday és a Fleetwood mérkőzése 1–1-re végződött.

Így tehát a magyar idő szerint 16 órakor kezdődő hét találkozóból öt döntetlennel végződött, így ismétlés dönti el, kik jutnak a nyolcaddöntőbe.

ANGOL FA-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Blackburn Rovers (II.)–Birmingham City (II.) 2–2 (Dack 33., Rankin-Costello 46., ill. Khadra 3., J. James 90+1.)
Bristol City (II.)–West Bromwich Albion (II.) 3–0 (Bell 12., 48., Scott 28.)
Fulham–Sunderland (II.) 1–1 (Cairney 61., ill. Jack Clarke 6.)
Ipswich Town (III.)–Burnley (II.) 0–0
Luton Town (II.)–Grimsby Town (V.) 2–2 (Adebayo 49. – 11-esből, Jordan Clark 66. ill. Holohan 43., Clifton 67.)
Sheffield Wednesday (III.)–Fleetwood Town (III.) 1–1 (Earl 71. – öngól, ill. Omochere 52.)
Southampton–Blackpool (II.) 2–1 (Perraud 22., 62., ill. Patino 67.)

KÉSŐBB
19.00:Preston North End (II.)–Tottenham Hotspur (Tv:Spíler1)
21.00:Manchester United–Reading (II.) (Tv:Spíler1)

VASÁRNAP
14.30:
Brighton–Liverpool (Tv:Spíler1)
15.00:Stoke–Stevenage
17.30:Wrexham–Sheffield United (Tv:Spíler1)

HÉTFŐ
20.45:
Derby County–West Ham United

KORÁBBAN
Manchester City–Arsenal 1–0 (Aké 65.)
Accrington Stanley (III.)–Leeds United 1–3(Adekoya 81., ill. Harrison 23., Junior Firpo 66., Sinisterra 68.)
Walsall (IV.)–Leicester City 0–1(Iheanacho 68.)