FA-kupa: Danjuma góllal mutatkozott be, a Tottenham simán továbbjutott

2023.01.28. 20:52
Szon Hung Min duplázott, a Tottenham továbbjutott az FA-kupában (Fotó: Getty Images)
A Tottenham Szon Hung Min duplájának is köszönhetően legyőzte a másodosztályú Preston North Endet az angol FA-kupa 4. fordulójában.

Nem okozott gondot az angol másodosztály középmezőnyébe tartozó Preston North End a Tottenham számára. Az első félidőben nem tudott gólt lőni a londoni csapat, a második félidőben azonban sebességet váltott és két gólt is szerzett. Szon Hung Min először az 50. percben 25 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (VIDEÓ ITT!), majd szűk húsz perccel később a tizenhatoson belülről volt eredményes. (VIDEÓ ITT!)

A második gól után beállt Arnaut Danjuma, a Tottenham új igazolása is. A holland csatárnak 20 perc sem kellett az első találatáig. A 87. percben Dejan Kulusevksi tette be középre a labdát, s Danjuma közelről a kapuba talált. (VIDEÓ ITT!) A Tottenham 3–0-s győzelmével magabiztosan jutott tovább az FA-kupa nyolcaddöntőjébe.

ANGOL FA-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Preston North End (II.)–Tottenham Hotspur 0–3 (Szon Hung Min 50., 69., Danjuma 87.)

Manchester United–Reading (II.) 3–1 (Casemiro 55., 58., Fred 67., ill. Mbengue 72.)

VASÁRNAP
14.30:
Brighton & Hove Albion–Liverpool (Tv:Spíler1)
15.00:Stoke City–Stevenage
17.30:Wrexham–Sheffield United (Tv:Spíler1)

HÉTFŐ
20.45:
Derby County–West Ham United

KORÁBBAN
Manchester City–Arsenal 1–0 (Aké 65.)
Accrington Stanley (III.)–Leeds United 1–3(Adekoya 81., ill. Harrison 23., Junior Firpo 66., Sinisterra 68.)
Walsall (IV.)–Leicester City 0–1(Iheanacho 68.)
Blackburn Rovers (II.)–Birmingham City (II.) 2–2 (Dack 33., Rankin-Costello 46. ill. Khadra 3., J. James 90+1.)
Bristol City (II.)–West Bromwich Albion (II.) 3–0 (Bell 12., 48., Scott 28.)
Fulham–Sunderland (II.) 1–1 (Cairney 61., ill. Jack Clarke 6.)
Ipswich Town (III.)–Burnley (II.) 0–0
Luton Town (II.)–Grimsby Town (V.) 2–2 (Adebayo 49. – 11-esből, Jordan Clark 66. ill. Holohan 43., Clifton 67.)
Sheffield Wednesday (III.)–Fleetwood Town (III.) 1–1 (Earl 71. – öngól, ill. Omochere 52.)