FA-kupa: Casemiro-dupla, Fred-sarkazás, MU-győzelem a Reading ellen

R. P.R. P.
2023.01.28. 22:55
Casemiro duplázott (Fotó: AFP)
A labdarúgó angol FA-kupa legjobb 16 közé jutásért vívott mérkőzésén a Manchester United 3–1-re legyőzte a másodosztályú Readinget.

A másodosztályú Reading nagyszerűen tartotta magát az MU ellen. Az első félidőben nem s született gól, Casemiro az 55. percben juttatta vezetéshez Erik ten Hag együttesét. Gyönyörű gól volt…

Három perccel később Casemiro másodszor is betalált.

Közben Andy Carrollt kiállították, majd Fred meglőtte a meccs legszebb gólját:

Azért a Reading sem maradt gól nélkül:

A vége 3–1 lett, a Manchester United kissé döcögősen, de igazolta a papírformát, és bejutott a nyolcaddöntőbe.

ANGOL FA-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Manchester United–Reading (II.) 3–1 (Casemiro 55., 58., Fred 66., ill. Mbengue 72.)
Ki
állítva: Carroll (65., Reading)

KORÁBBAN
Preston (II.)–Tottenham 0–3 (Szon Hung Min 50., 69., Danjuma 87.)

VASÁRNAP
14.30:
Brighton–Liverpool (Tv:Spíler1)
15.00:Stoke–Stevenage
17.30:Wrexham–Sheffield United (Tv:Spíler1)

HÉTFŐ
20.45:
Derby County–West Ham United

KORÁBBAN
Manchester City–Arsenal 1–0 (Aké 65.)
Accrington (III.)–Leeds United 1–3(Adekoya 81., ill. Harrison 23., Firpo 66., Sinisterra 68.)
Walsall (IV.)–Leicester City 0–1(Iheanacho 68.)
Blackburn (II.)–Birmingham (II.) 2–2 (Dack 33., Rankin-Costello 46. ill. Khadra 3., James 90+1.)

Bristol City (II.)–West Bromwich Albion (II.) 3–0 (Bell 12., 48., Scott 28.)
Fulham–Sunderland (II.) 1–1 (Cairney 61., ill. Clarke 6.)
Ipswich (III.)–Burnley (II.) 0–0
Luton (II.)–Grimsby (V.) 2–2 (Adebayo 49. – 11-esből, Clark 66. ill. Holohan 43., Clifton 67.)
Sheffield Wednesday (III.)–Fleetwood (III.) 1–1 (Earl 71.– öngól, ill. Omochere 52.)