Kosárlabda

2022.12.03. 20:18

Hosszabbításban győzött a KTE Kaposváron

Szombaton este hat napon belül a harmadik bajnoki mérkőzését vívta meg a Duna Aszfalt–DTKH Kecskemét a férfi kosárlabda NB I. A csoportjában, az alapszakasz 10. fordulójában. A végig szoros és küzdelmes kaposvári összecsapást hosszabbításban nyerte meg Forray Gábor csapata.

Vincze Miklós

Archív-felvétel

Fotó: Bús Csaba

A kaposvári légiósok magas hőfokon égtek, és vezényletükkel mindjárt az elején 10–2-re meglépett a házigazda. Forray Gábor időt kért, hogy rendezzék a sorokat, majd Townes és Klobucar révén megkezdődött a zárkózás, 10–6. Egy hazai kettesre Dramicanin hármassal reagált, sőt még járt egy plusz büntető is, amelyet szintén értékesített, 12–12. Felváltva estek a kosarak, egyik gárda sem tudott előnyt kicsikarni, így 22–22-vel ért véget az első negyed.

Puska kettessel, Townes pedig triplával jelentkezett, és ezzel fordított a Kecskemét, 24–25. Ivkovic és Borisov is feliratkozott a pontszerzők közé, 29–29-nél ismét egál állt a táblán. Hendlein távoli dobása, illetve Petersen büntetője hozott minimális fórt a somogyi alakulatnak, ám ez gyorsan elolvadt, így három perccel a szünet előtt 35–35 volt az eredmény. A küzdelem továbbra is kiegyenlített maradt, 39–39-cel vonulhattak az öltözőkbe az együttesek.

Hasonlóan kezdődött a második félidő, mint az első, 48–39-re meglógott a Kaposvár, majd Townes kettesével a KTE is elkezdte a pontgyártást, 48–41. Pontatlanságok, eladott labdák tarkították a játék képét, majd Klobucar és Dramicanin rázta meg magát, és öt pontra közelítette meg a házigazdát a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 50–45. Faragta hátrányát folyamatosan a hírös városi gárda. Időkérést követően eladták a labdát a hazaiak, majd Borisov triplája a legjobbkor hullott be, 50–51-gyel jöhetett a záró felvonás.

Hughes vezényletével fordított a Kaposvár, 56–51. Akadozott a támadógépezet a Kecskemétnél, majd újra Borisov villant meg távolról az etap derekán, 58–54. A házigazda amerikai centerére nem volt ellenszer, kettő plusz egyet jegyezhetett, ám a túloldalon Dramicanin két támadásból hat ponttal gyarapította csapatát, 61–60. Időt kértek a somogyi csapatnál, utána Hughes volt újfent eredményes, 63–60. Klobucar hármasával beérte ellenfelét a KTE, 63–63. Az utolsó percnek 65–65-tel vágtak neki az együttesek, Krnjajszki hármasa 12 másodperccel a vége előtt 68–65-re módosította az állást. Időt kért Forray Gábor, a felvázolt stratégia pedig működött, Klobucar trojkájával egalizáltak, 68–68. Taktikai értekezlet után öt szekunduma volt a Kaposvárnak támadni, de nem tudtak betalálni, így hosszabbítás következett

Karahodzics zsákolásával vette kezdetét az ötödik etap, majd Wittmann is betalált, 68–72. Jól védekezett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, végül Griffin két büntetővel szerezte meg a hazai csapat első egységeit ebben a játékrészben, 70–72. Eladott labdából Hughes szerzett kettest, ám Wittmann triplával hűtötte le a hazai kedélyeket, 72–75. Krnjajszki egy pontra csökkentette a differenciát, négy kimaradt triplakísérlet után Dramicanin viszont higgadt volt, 74–77. Petersen dobása sikertelenül zárult, így nagy csata végén a Kecskemét szerezte meg a győzelmet.

Kometa Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74–77 (22–22, 17–17, 11–12, 18–17, 6–9)

Tippmix Férfi NBI A-csoport, 10. forduló, játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Makrai Márton, Jakab László Imre.

Kaposvár: Aris 12/6, Puska 7/3, Griffin 11, Hendlein 8/6, Hughes 24. Cserék: Krnjajszki 8/3, Hajduk, Bogdán 2, Halmai, Csorvási 2. Vezetőedző: ivan Rudez.

KTE: Townes 15/3, Klobucar 10/6, Ivkovic 4, Borisov 10/6, Karahodzics 10. Cserék: Wittmann 6/3, Kiss, Fazekas, Kucsera, Dramicanin 22/9. Vezetőedző: Forray Gábor

Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!