Labdarúgás - NB II.

2022.10.05. 19:55

Újabb újonctól szenvedett vereséget a Békéscsaba - Galériával

Továbbra sem megy a Békéscsabának, a lila-fehér labdarúgó-csapat a szerdai NB II.-es bajnokin Kozármislenyben szenvedett újabb vereséget, a szezon során az ötödiket és ezzel kieső helyre csúszott vissza a tabellán.

G. P.

Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló

Mindkét csapatnak égetően nagy szüksége volt a pontokra. A Kozármisleny az elmúlt hétvégén dorogi győzelmével kezdte meg a menekülést a kieső zónából, míg a hat mérkőzés óta nyeretlen Békéscsaba a további süllyedést igyekezett elkerülni.

A hazaiak kezdtek harapósabban, a 11. percben Turi egy akció során kétszer is bevehette volna Bukrán kapuját, ám előbb a csabai kapus, majd egy védőtársa mentett.

Egyik csapat sem talált fogást a másikon, a játékrész közepén főleg a mezőnyben pattogott a labda, a kapusoknak nem igazán akadt dolguk. Az első félidő első és egyetlen komolyabb békéscsabai lehetősége a 22. percben Hamed előtt adódott, aki azonban nehéz szögből az oldalhálóba lőtte a labdát. Hazai oldalon fél óra elteltével Tölgyesi próbálkozott távolról, de Fazekas Lórántról szögletre került a labda. A hajrában ismét aktívabbá váltak a baranyaiak, amit két helyzetet hozott, gólt azonban nem.

Nem késett viszont sokáig a gól a második félidőben, amikor szép hazai összjáték után Kosznovszky egy távoli lövéssel bevette az Előre kapuját. Nem állt vissza a Kozármisleny, az 59. percben Bartha lövését Bukrán védte, aki a kipattanóból ismételt, a kapus pedig a felső lécre tolta a labdát. Két perccel később Vajda próbálkozása után egy védő a gólvonalról mentett, majd Bartha lövése ment el kevéssel a kapu mellett. Két poszton is változtatott Brlázs Gábor, a lila-fehérek vezetőedzője, de sokkal nem vált hatékonyabbá csapata támadójátéka. Ha Szalai gyorsabb, akkor nagy helyzetben eléri Ilyés belőtt labdáját. A csabaiak nem mondtak le gólszerzésről, de igazán komoly helyzetig nem jutottak el.

A Mosonmagyaróvár után egy másik újonc, a jobb játékot nyújtó Kozármisleny is legyőzte a Békéscsabát, amely továbbra sem tud kikecmeregni az egyre mélyülő gödörből, amely jelen esetben már a kieső zónát jelenti.

HR-Rent Kozármisleny–Békéscsaba 1912 Előre 1–0(0–0)

NB II.-es mérkőzés. Kozármisleny, 400 néző. V. Derdák (Huszár, Máyer). Kozármisleny: Lékai – Beke, Gajág, Füredi (Berdó, 68.), Turi – Kosznovszky (Kotroczó, 81.), Tölgyesi, Vogyicska (Szabó D., 81.), Vajda – Tóth Z. (Nagy E., 83.), Bartha (Károly, 68.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán. Békéscsaba: Bukrán– Puskás G., Fazekas, Albert, Szalai D. – Talpalló (Czékus, 63.), Szabó Cs.(Horváth P., 63.), Kitl – Hamed (Ilyés, 78.), Lukács (Mikló, 78.), Máris. Vezetőedző: Brlázs Gábor.

Sárga lap: Szabó Cs. a 37., Lukács R. a 43., Talpalló a 61., Máris és Beke a 73., Gajág a 90. percben.

50. perc: Tóth tette a labdát Barthához, aki visszajátszott Kosznovszkyhoz, ő pedig 20 méterről, ballal hatalmas gólt ragasztott a bal alsó sarokba, 1–0.

Jó: az egész csapat, ill. Bukrán, Fazekas.

Szekeres Zoltán: – Kimaradtak a helyzeteink, pedig négy góllal is nyerhettünk volna. Jól játszott a csapat, de a végén kicsit szétesett a játékunk. Óriási akaraterőről tettünk tanúbizonyságot ezen a fontos mérkőzésen. Brlázs Gábor: – Nem lehetek elégedetlen a hozzáállásunkkal, a végén voltak lehetőségeink. Hátul sajnos mindig becsúszik egy-egy hiba. G. P.

További eredmények: Soroksár SC–FC Ajka 2–0, Nyíregyháza Spartacus FC–MTK Budapest 2–0, Aqvital Csákvár–Szentlőrinc 2–1, Mosonmagyaróvár–Budafoki MTE 0–1, ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr 0–2, Tiszakécskei LC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0–1, BFC Siófok–PMFC 0–0, Szombathelyi Haladás–Kolorcity Kazincbarcika SC 1–0, DVTK–Dorogi FC 2–1.

Következik

Az NB II-es bajnokságban a 11. forduló következik. Október 9., vasárnap, 15.00: Gyirmót FC Győr–Szombathelyi Haladás, Budafoki MTE–Kozármisleny, Dorogi FC–Aqvital FC Csákvár, Szentlőrinc–Nyíregyháza Spartacus FC, Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Mosonmagyaróvár. Október 9., vasárnap, 17.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–BFC Siófok, PMFC–Soroksár SC, FC Ajka–Tiszakécskei LC, Békéscsaba 1912 Előre–DVTK. Október 9., vasárnap, 20.15: MTK Budapest–ETO FC Győr.