Labdarúgás

2022.08.11. 14:45

Magyar Kupa: az Eger SE és a Mátraderecske NB III-as riválist kapott

Hajdúsági, nógrádi és Borsod megyei ellenféllel találkoznak megyénkbeli csapataink a Magyar Kupa 2. fordulójában.

S. K.

A mátraderecskeiek (balról) szeretnének már labdába rúgni

Fotó: Lénárt Márton/Heves Megyei Hírlap

Papíron a legkönnyebb dolga a hatvaniaknak lehet: az előző körben a Létavértest 5–0-s győzelemmel búcsúztató Zagyva-parti gárda a Nógrád megyei I. osztályban legutóbb negyedik Silver Tüzép Karancslapujtő vendége lesz.

Az Eger SE és a Mátraderecske egyaránt NB III-as riválissal nézhet farkaszemet.

Előbbi a bajnokságban egy győzelemmel és egy vereséggel rajtoló DEAC vendégeként próbálhat szerencsét, míg utóbbi a Keleti csoportban két forduló után hibátlan Putnokot fogadhatja a 3. fordulóba jutásért.
A megyei II. osztályú mátraderecskeiek mérkőzés nélkül jutottak a második körbe, a Váci VLSE ugyanis lemondta első fordulós találkozót. Az ESE a Borsod megyei Encs VSC vendégeként hosszabbítás után (3–2) harcolta ki a továbbjutást.
Az augusztus 27-28-i második fordulóban is a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Az NB I.-es csapatok a következő körben csatlakoznak a küzdelmekhez.