Női kézilabda NB I - Debreceni győzelmével bajnok az Audi ETO - fotók

A Debrecen sokáig tartotta magát, nehéz győzelmet aratott végül az ETO.

kisalfold.hu

Debrecen-Győri Audi ETO 25-28 (13-16)

Jobb gólkülönbségének köszönhetően a Győri Audi ETO lett a bajnokság aranyérmese.

A Győri Audi ETO KC 16. alkalommal megnyerte a női kézilabda NB I-et, mivel pénteken 28-25-re győzött Debrecenben, így pontazonossággal zárt a tabellán a tavalyi bajnok Ferencvárossal, de a gólkülönbség a győrieknek kedvezett. A Bajnokok Ligája-elődöntős vendégek abban a tudatban léptek pályára szezonbeli utolsó élvonalbeli meccsükön, hogy jobb gólkülönbségüknek köszönhetően győzelmük esetén visszahódítják a bajnoki címet a Ferencvárostól. Vezetőedzőjük, Ambros Martín az eltiltása miatt csak a lelátóról nézhette a találkozót. A csapatot ezúttal Kun Attila és Görbicz Anita irányította a kispadról. A Győr 308-as, az FTC 275-es gólkülönbséggel zárt, kettejük versenyfutását pedig 269-243-ra nyerte az ETO.

Eredmények
DVSC Schaeffler-Győri Audi ETO KC 25-28 (13-16)
FTC-Rail Cargo Hungaria - Váci NKSE 38-16 (19-9)
Motherson Mosonmagyaróvári KC-Alba Fehérvár KC 29-28 (16-15)

Percről percre

60. perc: Jó a győri védekezés, és támadhatnak még egyet a végén. Kristiansen hát mögötti passza nem ér el Fodorhoz. Vége a meccsnek. Az FTC 38-16-ra győzött a Vác ellen.

59. perc: Ryu most erőből megoldja. 25-28.

58. perc: Solberg védi Vámos P. lövését! Ez nagyon fontos védés lehet!

57. perc: Ryu lábára esik a labda. Emberelőnyben támadhat a hazai csapat.

56. perc: Lukács újra eredményes a jobb szélen. 24-27. Szabó N. gólja egy Nze Minko-kiállítással is súlyosbodik. 25-27.

55. perc: Hétméterest harcol ki Kristiansen. Hansen értékesíti. 23-26. Vámos M. már hétgólos. 24-26.

54. perc: Planéta lövése a blokkról megy kapufára, és onnan kapu fölé. Vámos P. eredményes. 23-25.

53. perc: Nze Minko labdát szerez, de Hansen passza nem jó Kristiansennek, így oda a lehetőség.

52. perc: Szabó N. betalál. 22-24. Blohmtól jön a gyors válasz. 22-25.

51. perc: Torda, az imént beállt debreceni kapus védi lábbal Nze Minko lövését.

50. perc: Belemenés megint Nze Minkónál. Planéta kapufa után Kristiansené a kipattanó, Planéta lábáról szedte le a labdát.

49. perc: Megvan a labda Hansennek, Kristiansen ütötte oda hozzá.

48. perc: Lukács talán először kap labdát, mindjárt gólt is szerez. 21-24

47. perc: Ryu végre betalál. 21-23. Costa a kapufát találja el.

46. perc: Planéta egyenlít. 21-21. Fodor kapufás góljával előny újra az ETO-nál. 21-22. Solberg védi Kovács A. lövését.

45. perc: Vámos M. faragja egy gólra a hazaiak hátrányát. 20-21. Ryu hibázik megint támadásban.

44. perc: Ismét hét a hat ellen játszik a debreceni együttes.

43. perc: Háfra szolgálja most ki gólpasszal Blohmot. 19-21. Harmadszor is időt kér a hazai együttes.

42. perc: Ryu passzát Blohm váltja gólra. 19-20. Hibázik támadásban a DVSC.

41. perc: Jezsikava betalál. 19-19

40. perc: Háfra harcol ki büntetőt. Kristiansen lövi, ez is gól. 18-19

39. perc: A labda Nze Minkoé, gól a lerohanás vége. 17-18. Vámos M. ejtésével újra egyenlő az állás. 18-18.

38. perc: Blohm lő, Csapó véd.

37. perc: Tóvizi egyenlít. 17-17

36. perc: Ryu a szaggatottról dobja kapura a labdát, Csapó véd.

35. perc: Passzívból harcol ki hétméterest a DVSC, ráadásul Hansent kiküldik két percre. Kovács A. lövi, a bal alsóba. 16-17.

34. perc: Solberg védi Kovács A. lövését. Nze Minko hibázik megint: belemenés.

33. perc: Nze Minkónak nem jó a kínai. Fodor labdát szerez. Lépéshiba Nze Minkónál.

32. perc: Könnyű gól Pinteától. 14-17. Vámos P. a jobb felsőbe lő. 15-17.

31. perc: Folytatódik a meccs. Hansennek majdnem megvan a labda, de aztán a debreceniek visszaszerzik. Passzívig támadnak a hazaiak. Kovács A. szerez gólt. 14-16.

30. perc: Blohm gólt dob, Kristiansentől kapta a passzt. 13-16. Bordás betalál, de belépett, így nem érvényes a gól. Belemenés Nze Minkónál, ezzel ér véget a félidő. A másik meccsen 19-9-es ferencvárosi előnnyel fordulnak a csapatok.

29. perc: Hansen lő gólt ismét. 13-15. Planéta lövése Glausernél landol.

28. perc: Blohm belép a vonalon belülre. Vámos M. nem éri el a labdát a pályán belül.

27. perc: Nze Minko lövését védi Csapó. Belemenés Szabó Ninánál.

26. perc: Nze Minko passza nem jó, Vámos P. eredményes. 13-14. Kristiansent kiállítják két percre.

25. perc: Planéta lövése nem jó, de Hansen szabálytalankodott ellene, kap is érte egy sárga lapot. Támadóhiba Planétánál. Blohm befordul. 11-14. Planétának most összejön a gól. 12-14

24. perc: Győri labdaszerzés, Nze Minko a félpályáról dobja a labdát az üres kapuba. 11-13. Újabb hazai időkérés. A másik meccsen 14-6-ra vezet az FTC.

23. perc: Kristiansen dob szép gólt. 11-11. Glauser védi Poczetnyik lövését, a kapus Schatzlt indítja, Csapó hiába ér vissza a kapuba, a győri szélső bedobja a ziccert. 11-12.

22. perc: Bordás tud befordulni. 11-10. Elcsúszik a gólszerző, amikor földet ér, ápolni kell.

21. perc: Nze Minko labdát szerez, de nem talál be az üres debreceni kapuba. Fachinello passzol rosszul. Nze Minko egyenlít. 10-10.

20. perc: Blohm érkezik a győri csapatba Pintea helyére. Schatzl fut be a szélről. 10-9.

19. perc: Schatzl lövését védi Csapó. Vámos Míra negyedszer eredményes. 10-8

18. perc: Fachinello lő gólt. 9-8. Pintea az üres kapura dobja a labdát, a felső lécen landol a kísérlet.

17. perc: Most nincs gól a hazai támadás végén, Hansen a felső lécet találja el, de a kipattanó Pinteáé, aki Fachinellóval a nyakán dob gólt. 8-8.

16. perc: Hansen átlövése ismét gólt ér, immár harmadszor. 8-7.

15. perc: Kristiansen ad gólpasszt Pinteának. 7-6. Szabó N. eredményes ismét. 8-6.

14. perc: Ryu hibázik megint. Poczetnyik szerez gólt középről. 7-5

13. perc: Szabó N. lövi az újabb hazai gólt. 6-5

12. perc: Vámos M. harmadik gólját lövi. 5-4. Pintea gyorsan egyenlít. 5-5.

11. perc: Nze Minko nem talál kaput.

10. perc: Bordás lövi a harmadik debreceni gólt - már passzívból. 3-4. Ryu kapufája után ismét Vámos M. iramodik meg, és lövi a második gólját. 4-4.

9. perc: Ryu bejátszása nem jó Pinteának. Vámos P. lövése kapu mellé megy, de Pintea szabálytalankodott ellene: támadhat tovább a hazai csapat, továbbra is hét mezőnyjátékossal teszi ezt.

8. perc: Debreceni időkérés. Az FTC közben 4-1-re vezet a Vác ellen. Kapusát lehozza a hazai csapat, heten támadnak a hat győri védő ellen. Kapu fölé száll Poczetnyik lövése.

7. perc: A kapu mellé száll Vámos lövése. Hansen pattintja a labdát a kapuba a másik oldalon. 2-4.

6. perc: Mindkét csapat hibázik támadásban.

5. perc: Gyors győri gól a Ryu labdaszerzése után, Nze Minko dobja ezt is. 2-3. Aztán Ryu kerül ziccerbe, de Csapó védeni tud.

4. perc: Csapó védi Hansen lövését, Glauser pedig Tóvizi kísérletét hárítja. A labda marad a hazaiaknál.

3. perc: Kovács Anna átlövésből eredményes. 1-2. Lépéshiba Ryunál. Vámos M. indul meg, és szerez lerohanásgólt. 2-2

2. perc: Jó a győri védekezés, Nze Minko blokkolja a lövést, aztán Nze Minko szerez gyors gólt. 0-2.

1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a meccset, pirosban a hazai DVSC csapata. Hansené az első gól a meccsen. 0-1.

Előzetes - Az Audi ETO az utolsó fordulóban pénteken 18.30-tól a cívisvárosban szerezheti meg a bajnoki címet, amennyiben legyőzi a DVSC-t, az FTC pedig nem nyer legalább 45 gólos különbséggel a Vác ellen.

„A saját kezünkben van a bajnoki címünk sorsa. Igaz, legutóbb győztünk a DVSC ellen az Audi-arénában, de egyáltalán nem lesz könnyű ez az összecsapás. A Debrecen harmadik a magyar bajnokságban, hazai pályán játszik a saját szurkolói előtt. Nagyon jó csapat lesz az ellenfelünk, amely a szezon utolsó mérkőzésén biztos vagyok benne, hogy jó munkát végez majd. Fontos számunkra ez a meccs, mindent meg kell tennünk azért, hogy vissza tudjuk hozni a bajnoki címet Győrbe” – fogalmazott Ambros Martín vezetőedző. „Május van, teljesen jó ütemben halad a felkészülésünk a BL Final Fourra. Az sem mellékes, hogy nagyon kemény szezon van mögöttünk. Mindennap azért dolgozunk, hogy az előttünk álló feladatokat a lehető legjobb módon tudjuk megoldani. Rajtunk múlik minden. Egész évben azért dolgoztunk, hogy a sikereket elérjük” – mondta.

Haugsted megsérült

Megsérült a dán bajnokság elődöntőjében Line Haugsted, aki jövő évtől az Audi ETO csapatát erősíti. A védőjátékos válla a találkozó vége előtt nyolc perccel ugrott ki, amit a mentőszemély- zetnek kellett visszatennie, a játékos így a szezon végéig már biztosan nem léphet pályára.

Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!