Női kézilabda NB I: majdnem 20 góllal nyert a Győri ETO

N. T.N. T.
2024.03.27. 19:54
Ana Gros 300. magyar bajnoki gólját lőtte a meccsen (Fotó: Nagy Gábor, archív)
A Győri ETO gólzáporos győzelmet aratott a Kozármisleny vendégeként a női kézilabda NB I-ben, míg a DVSC keleti rangadót nyert a Békéscsaba ellen.

Az újonc Kozármisleny mindössze négy gólt ért el az első félidőben a címvédő ETO ellen, és ugyan a második játékrész már jobban sikerült a házigazdának, így is majdnem 20 góllal bizonyult jobbnak a Győr. A Per Johanssonnal második bajnoki sikerét arató kisalföldieknél a hét találatig jutó Veronica Kristiansen elérte a 700. gólját ETO-mezben, míg Ana Gros a 300. NB I-es gólját is megszerezte.

A Bajnokok Ligájától a Vipers elleni, összesítésben egygólos vereséggel búcsúzó DVSC keleti rangadót vívott a Békéscsabával. A Lokiból hiányzott Jovana Jovovics és Planéta Szimonetta is megsérült a találkozó elején, a vendégek azonban a meccs végére magabiztossá tették a sikerüket. Töpfner Alexandra nyolc, Vámos Petra hét gólig jutott.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
KOZÁRMISLENY KA–GYŐRI AUDI ETO KC 15–34 (4–17)
Pécs, 2000 néző. V: Héjja, Kónya
KOZÁRMISLENY: Szabó Luca – Imrei R. 2, Brettner, Lengyel L., Scheffer 2, Bánfai V. 2, Szatmári M. Csere: WICHMANN (kapus), Kecskés 1, Tobak, Grosics 4 (3), Halász, Grénus, Imrei N., Hadnagy, BERNHARDT 4 (2). Edző: Gyulay László
GYŐR: Duijndam – GYŐRI-LUKÁCS 6, V. KRISTIANSEN 7, Blohm 3, Haugsted, Nze Minko, Fodor Cs. 2. Csere: Solberg-Östhassel (kapus), S. Oftedal 2, BRATTSET DALE 4, Farkas Eszter 1, GROS 6 (4), Farkas Júlia 2, Varga D. 1, Broch. Edző: Per Johansson
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 10. p.: 2–6. 19. p.: 4–12. 26. p.: 4–16. 34. p.: 6–18. 45. p.: 10–25. 52. p.: 13–28. 57. p.: 13–32
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4
Piros lap: Lengyel L. (58. p.)
MESTERMÉRLEG
Gyulay László: – A hangulat kiváló volt, ráadásul két saját nevelésű játékosunk lehetett a játéktéren. Segíteni akartuk a Győrt a felkészülésben úgy, hogy elkerülje a sérüléseket. Amit elterveztünk, azt meg is tudtuk valósítani.
Per Johansson: – Köszönet mindenkinek hazai részről, a sport csodálatos arcát mutatta meg, hiszen az ellenfél mindent megtett, amit csak tudott. A Vác elleni meccs után nem voltunk elégedettek a védekezésünkkel, amin javítani akartunk, és az első félidőben kapott négy gól azt bizonyítja, hogy sikerült.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DVSC SCHAEFFLER 25–32 (13–16)
Békéscsaba, 800 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G. 2, Török F. 3, ROMÁN 6, Gyimesi, BENCSIK B. 5, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), Zagar, Borbély M. 4 (2), Csáki L. 1, Bencsik-Giricz 1, Mayer 1, Kücükyldiz, Aranyi. Edző: Rác Sándor
DEBRECEN: Bartulovic – Grosch 4, VÁMOS P. 7, Haggerty, Planéta, Szabó Nina 3, Vámos M. 3. Csere: Gabriel (kapus), TÖPFNER 8 (8), Kácsor 2, Hornyák D., FÜZI-TÓVIZI 2, Petrus 1, E. Johansson, Csernyánszki 2. Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/8
Rác Sándor: – Azt hiszem, nem játszottunk alárendelt szerepet, jó mérkőzést vívtunk a Debrecennel. Ha pontosabbak vagyunk a széleken, még szorosabb lehetett volna az eredmény.
Szilágyi Zoltán: – Várható volt, hogy a BL-búcsú után nem leszünk csúcsformában, amit a Békéscsaba nagyon szépen kihasznált, bizonyos időszakokban jelentős problémáink voltak. A mérkőzés utolsó harmadában a befejezéseknél kevesebbet hibáztunk, illetve mindig volt egy játékos, aki át tudta lendíteni a csapatot a nehézségeken, így biztos győzelmet arattunk.