Kézilabda

2022.05.15. 17:50

Fájdalmas búcsú - Bár az Érdet megverte, kiesett az SZKKA

A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság 25. fordulójában legyűrte az Érdet az SZKKA, de kiesett az NB I-ből.

SD

Fotó: © Cseh Gábor

Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–Érd 34-30 (17-20). Szombathely, Aréna Savaria, 400 néző, NB I.-es kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth P., Marton B.
SZKKA: Balog –  Gheorghe 1, Szekerczés 10, Gorilska 1, Stosics 8, Pődör R. 7, Csire 4. Csere: Christe, Tomasevics (kapusok), Horváth P. 2, Győri, Virág, Horváth A. 1, Szmolek. Edző: Pődör Zoltán.
Érd: Hadfi – Bódi 5, Vukaljovics 8, Sztankovics 4, Szabó 3, Kopecz 3, Fekete 4. Csere: Kántor – Paróczy, Horváth D., Mód 3, Takács C., Kóka, Csáki, Kiss. Edző: Horváth Roland.
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6-5. 15. p.: 10-10. 26. p.: 16-17. 34. p.: 19-21. 40. p.: 23-23. 54. p.: 32-27.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/7, ill. 4/5.

A szombathelyi kézicsapatnak legalább hét góllal kellett megvernie az Érdet, hogy életben tartsa bennmaradási esélyeit.

A házigazda utolsó hazai bajnokiján nagyon bekezdtek a felek, felváltva potyogtak a gólok mindkét oldalon. Az ötödik percben a vendégek trénere kért először időt, mivel Szekerczés és Csire találataival hárommal húzott el az SZKKA (5-2). Rendezte sorait az Érd, amely négy minutummal később egalizált Szabó Kitti révén, majd Bódi góljával már az Érd járt előrébb (6-7). A 11. percben kettős kiállítást kapott a Pest megyei alakulat, az időközben kétgólos hátrányba került SZKKA Gheorghe révén egalizált (8-8). A kettős emberhátrány ellenére újabb találatot vitt be az Érd, amire Szekerczés reagált gyorsan (9-9). Lendületből, lábról eleresztett Pődör-góllal vette át a vezetést az SZKKA a 19. percben (12-11). Elszakadni azonban nem tudott ellenfelétől a Szombathely, sőt, a 22. percben ismét az Érd került kétgólos előnybe (13-15). A két, szinte teljesen azonos képességű gárda egymás hibáiból élt, viszont érezhető volt, hogy az Érden kisebb a nyomás, mint a hazaiakon. Jelentős kapusteljesítményről egyik oldalon sem beszélhettünk, a bravúrok még várattak magukra. A 29. percben Mód használta ki a vasiak lyukas védekezését, ezzel már 16-20-ra vezetettek a vendégek. A félidő egy időntúli hazai büntetővel zárult, amit Szekerczés értékesített (17-20).

Szünet után újra villant a piros lap, immár másodszor, Kopecz után Szabó Kittit is kiállítottak a vendégek közül a bírók. A 38. percben Stosic találatával újfent döntetlenre állt a meccs (22-22). A félidő derekához érve feljavult a hazaiak játéka és hosszú idő után tudtak kétgólos előnyt kialakítani (27-25). A vendégek azonban gyorsan egalizáltak. Az utolsó 10 perc elején elképesztő fokozatba kapcsoltak a vasiak, akik egy 5-0-ás rohammal 32-27-re húztak el az Érdtől. Növelniük azonban nem sikerült a fórjukat, így bár nyertek, de kiestek az NB I.-ből a szombathelyiek.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!