Kosárlabda

2022.05.21. 21:13

Stokes extrájával vágott vissza a Körmend

Az NB I.-es férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében visszavágott az Egis Körmend az Oroszlánynak.

Sütő Dániel

Forrás: Unger Tamás

Fotó: © Unger Tamás

Visszavenni a pályaelőnyt – ez volt az Egis Körmend legfőbb feladata a második mérkőzésen. A piros-feketék újabb összecsapásának első öt percében az OSE négy triplát süllyesztett el a gyűrűben. Calhoun nagyon élt, kintről és a büntetővonalról is magabiztos volt, vezérletével nyolcpontos előnyt épített ki a hazai alakulat (22-14) a vasi piros-feketékkel szemben, akiknél Stokes volt ezúttal a legfőbb pontgyáros. Konsztantinidesz mester időkérése hatott, megkezdte a felzárkózást a Körmend, majd Krivacsevics büntetőivel a Rába-partiak egyenlíthettek volna, ám a center mindkét dobása célt tévesztett (23-21).

A szerdai meccsen remek formát mutató Durázi becserélését követően rögtön egy hármassal jelentkezett, de ez csak arra volt elég, hogy tartsák a vasiak az OSE által diktált iramot. Szűk négypontos hazai előnnyel zárult az első negyed. A második etapban ismét elnyúlni látszott a házigazda (30-24), ám időben eszmélt a Körmend, amely Durázi remek egyéni megmozdulásaival, valamint Stokes agilis játékával egyenlített a vasi gárda (30-30).

Utóbbin abszolút érezhető volt, hogy feledtetni akarja szerdai pontszegény játékát. Foggal-körömmel küzdött a vendég alakulat, de a triplákkal és a büntetőkkel ezúttal is hadilábon állt. A 16. percben a körmendi tábor erősíthetett a hangerején, hiszen Savic sikeres büntetőivel már a Rába-partiak vezettek (34-35). Megtört az oroszlányi lendület, miközben a Körmend tovább növelte előnyét (34-40). A félidő végére teljesen szétesett a házigazda védekezése és támadása egyaránt, a vasiak pedig 48-36-ra léptek meg.

Szünet után sem javult fel nagy mértékben a házigazda, a Körmend viszont ott folytatta, ahol abbahagyta és a negyed elején már 17 pontos különbség mutatkozott a csapatok között (37-54). Elképesztő formaváltozáson ment keresztül mindkét fél, gyakorlatilag a Rába-parti találkozó teljesen ellentétes képe valósult meg Oroszlányban. Hazai oldalon mindenki árnyéka volt önmagának, miközben a vendégek a 27. percben Ferencz második hármasával 21 pontosra hízlalták előnyüket (44-65).

Egy 7-0-ás rohammal próbált kapaszkodni az OSE, aminek Stokes vetett véget, majd Gordon tett rá még egy duplát, így 55-71-ről jöhetett a végjáték. Az utolsó 10 perc elején nagy futásba kezdett az OSE, Parrish vette hátára csapatát és tripláival kilenc pontra közelítette meg az Oroszlány a Körmendet (64-73). Stokes kritikus pillanatban talált be kintről, a hazaiak viszont elidegeskedték kínálkozó lehetőségeiket, amit okosan kihasználtak a vasiak (65-82). A hajrát taktikusan lemenedzselte a Rába-part alakulat és egyenlített a párharcban.

Jegyzőkönyv

MVM-OSE Lions–Egis Körmend 86-91 (28-24, 8-24, 19-23, 31-20)

Oroszlány, 1400 néző, NB I.-es kosárlabda, negyeddöntő, második mérkőzés, vezette: Cziffra Cs. Zs., Győrffy P. A., Lengyel Á. J.

Oroszlány: Ihring 11/3, Mesicek 25/6, Calhoun 12/9, Carev 3/3, Burns 7. Csere: Ruják 3/3, Molnár Márton 4, Parrish 20/15, Dorogi 1. Edző: Sebastjan Krasovec.

Körmend: Stokes 30/12, White 20/6, Takács 2, Savic 12/3, Gordon 6. Csere: Krivacsevics 2, Henry 3, Durázi 7/3, Ferencz 9/6, Martinez -. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

A mérkőzés alakulása. 3. perc: 12-9. 5. perc: 17-14. 8. perc: 23-21. 13. perc: 30-28. 18. perc: 34-37. 22. perc: 39-54. 25. perc: 41-59. 28. perc: 50-67. 32. perc: 61-73. 35. perc: 65-82. 38. perc: 74-84.

Kipontozódott: Ihring (39. perc).

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!