Kosárlabda

2022.05.24. 20:17

Előny a Körmendnél - Megverte az Oroszlányt, vezet a párharcban a vasi gárda - fotók

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén legyűrte az Egis Körmend a vendég Oroszlányt.

Sütő Dániel

Forrás: Szendi Péter

Az első két mérkőzés alapján megjósolhatatlannak ígérkezettt a Körmend és az Oroszlány harmadik összecsapása. Mint ismert, az első találkozón remek teljesítménnyel lepte meg a vendég OSE a vasi piros-feketéket (74-90), akik elvesztették pályaelőnyüket. Pár nappal később azonban a főnix madár módjára feltámadó Rába-partiak okoztak kellemetlen pillanatokat az oroszlányiaknak saját otthonukban (86-91), így 1-1-es állásról következhetett a harmadik összecsapás, amelynek győztese már csak egy nyert meccsnyire lesz a továbbjutástól. Sebastjan Krasovec ezúttal nem számíthatott Burns játékára, hazai oldalon harcra kész volt mindenki. A mérkőzést megelőzően Ferencz Csabát köszöntötte a hazai publikum, a körmendiek örökifjú kapitánya kedden töltötte be 37. életévét.
White-triplájával és Molnár Márton duplájával rajtolt el az első negyed. Már az első percekben érezhető volt a feszültség a pályán. Rendkívül koncentráltan kezdett a Körmend, amely négy perc leforgása alatt 10 ponttal húzott el a vendégektől (14-4). Mesicek triplájával próbálta tartani a lépést az OSE, ám a következő percekben állandósult a 9-10 pontos különbség. Gordon rendkívül hatékony volt a palánk alatt, becsülettel szedte a lepattanókat. A negyed végére 27-21-re jött fel az OSE. A következő etapban Mesicek hiába próbálta újabb triplájával lopni a távolságot, a házigazda egy 7-0-ás rohammal a 13. perc elejére 36-24-re távolodott. Krasovec időt kért, de Ihringen ez sem segített, elszakadt a cérna a légiósnál, aki már három faultnál járt. Ahogy Oroszlányban, úgy ezúttal is nagyon gyengén dobott az OSE a második negyedben, míg a hazaiak a 17. percben  közel 20 pontos előnyre tettek szert (46-28). Az utolsó percekben a hazai hibákból élve 48-35-re zárkózott az OSE.

Szünet után Stokes is feliratkozott a ponszerzők listájára két középtávolijával (54-37). Egységesen, csapatként küzdött az MTE, majd Stokes első triplájával a 26. percben kialakult közte a 20 (59-39). A Körmend szervezett védekezésével nem tudott mit kezdeni a Krasovec-alakulat. A szlovén mester hiába próbálta újabb időkéréssel felrázni csapatát, nem sok sikerrel járt. 67-49-ről fordultak rá a felek az utolsó 10 percre. 4-0-val indított az Oroszlány, amely egy utolsó nagy felzárkózási kísérletbe kezdett. Hátul továbbra is hatékony volt a Körmend védekezése, elől azonban több hiba csúszott a játékba. Ennek ellenére a házigazda magabiztosan őrizte előnyét. A hajrában Henry és Melicek kapott össze, azonnal kiállították mindkettejüket, de ez már nem befolyásolta a körmendi győzelmet.

Jegyzőkönyv:
Egis Körmend–MVM-OSE Lions 84-71 (27-21, 21-14, 19-14, 17-22)
Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda, negyeddöntő, harmadik mérkőzés, vezette: Kapitány G., Goda L., Nagy V.
Körmend: Stokes 13/3, White 18/3, Takács –, Savic 21/6, Gordon 16. Csere: Ferencz 8/6, Martinez –, Durázi 2, Kenéz –, Henry 6. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Oroszlány: Ihring 13/3, Mesicek 26/6, Calhoun 8/3, Carev 11/3, Molnár Márton 4. Csere: Ruják 2, Parrish 7/3, Dorogi –, Tóth B. –. Edző: Sebastjan Krasovec.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 7-4. 20. perc: 48-35. 38. perc: 81-67.
Kiállítva: Henry (39. perc), Melicek (39. p.).

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!