Bravúrgyőzelem

2023.01.28. 17:10

Idegenben verte az Egis Körmend az Albát

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában bravúrgyőzelmet aratott az Alba Fehérvár vendégeként az Egis Körmend.

SD

Archív

Forrás: VN/archív

Fotó: Szendi Péter

Megállítani az Alba gyors játékát úgy, hogy hátul legalább három játékosnak extra teljesítménnyel kell előrukkolnia – a meccset megelőzően Kocsis Tamás vezetőedző így vélekedett az Egis Körmend esélyeit illetően.
Az összecsapást az Alba kezdte jobban, 4-0-val lépett el, majd éledezni kezdett a vasi gárda, nem is akárhogy! Mitchell tripláival vette kézbe a meccs irányítását a vendég alakulat (4-6), majd hét perc elteltével Zollner mester dührohamhoz közeli állapotban kért időt, ugyanis a Rába-partiak koncentrált játékkal 10 pontosra növelték előnyüket (8-18). A negyed végére Somogyi és Vojvoda dupláival apadt a körmendi fór (16-22). A második etap elején jelentős mértékben visszaesett a vasi piros-feketék játéka mind támadásban, mind pedig védekezésben. Ezt kihasználva a házigazda a 15. percre eltüntette hátrányát és visszavette a vezetést (29-27). Pongó triplájával távolodni látszott az Alba (34-27), ám Edwards és Adams révén igyekezett tartani a lépést a hazaiakkal a Körmend (34-31). Nagyot küzdve egy 8-0-ás szériával tapadt a vasi gárda az Albára, sőt, az utolsó másodpercekben Ferencz közelijével megfordította az állást a Kocsis-legénység (38-39). Érdekesség, hogy az első félidő során egyetlen büntetőt sem dobott a Körmend.
Szünet után felváltva vezettek a felek, majd a 24. percben 43-48-ra a vendégek tudtak nagyobb lélegzetvételnyi előnyt kialakítani. Innentől kezdve a vasi piros-feketék diktálták az iramot, az Alba csak futott az eredmény után. A 27. percben Vojvoda büntetőivel pár pillanatra átvette a vezetést a házigazda, de a negyedet a Körmend nyerte egészen acélos játékkal (58-59). Az utolsó etapot rövidzárlattal kezdő vendégek ellen hatpontos előnyt alakítottak ki Vojvodáék (65-59), ám a 35. percben megint egyenlítettek Ferenczék (67-67). A körmendiek kapitánya óriásit játszott Durázi Krisztoferrel együtt, utóbbi elképesztően nagyot harcolt ismét. Két és fél perccel a vége előtt Chambers triplájával nagy lépést tett a győzelem felé a Körmend.(71-76), majd az utolsó másodpercekben Omenaka döntött (73-80). Mitchell duplája már csak hab volt a tortán, bravúrgyőzelmet aratott az Egis Körmend.

Jegyzőkönyv

Arconic-Alba Fehérvár - Egis Körmend 73-82 (16-22, 22-17, 20-20, 15-23)
Székesfehérvár, 1800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: P Cziffra Cs. Zs., Dr. Mészáros B., Minár L. B.
Alba Fehérvár: Pongó M. 13/9, Takács M. –, DeCosey 13/3, Q. Ford 4, Philmore 4. Csere: Vojvoda 28/9, Somogyi 5, Mbacke Diong 6. Edző: Matthias Zollner.
Körmend: Chambers 13/9, Mitchell 13/6, Ferencz 14/9, Durázi 12/6, Omenaka 12. Csere: Cakarun 4, Kiss M. –, Edwards 7/3, Adams 7. Edző: Kocsis Tamás.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-3. 7. perc: 8-18. 13. perc: 23-27. 16. perc: 34-29. 20. perc: 38-39. 23. perc: 43-47. 28. perc: 51-58. 33. perc: 65-61. 36. perc: 69-73. 39. perc: 73-78.
Kipontozódott: –.

Edzői nyilatkozatok

Matthias Zollner: - Nagyon nehéz bármit is mondani, mert elveszítettük a magabiztosságunkat csapatként és egyénileg is. Nagyon jó játékosaink vannak, ezt a mai dobó forma nem igazolta, a mezőnyből 40, kintről pedig 28 pontot dobtunk. Nem felejtettünk el kosárlabdázni, meg kell találni újra magunkat, és vissza kell térni arra az útra, amelyen eredményesek lehetünk.

Kocsis Tamás: - A csapatomnak szeretnék gratulálni, mert óriási, amit letettek a pályára. Ami eddig hiányzott a játékunkból, a küzdés, egymás segítése. Most húsz asszisztot adtunk, ezzel lehet meccset nyerni, látszik, ha csapatként játszunk mindez sikerülhet, amennyiben nem, akkor a leggyengébb csapattól is ki tudunk kapni. Kiemelném, hogy kevés csapatnak van ilyen szurkolótábora, mint nekünk. A rossz szériánk ellenére nagyon sokan elkísértek bennünket, óriási energiát adtak kívülről a játékosoknak.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!