Labdarúgás

2023.06.06. 07:00

Megyei II.: hetet rúgott, ezüstérmes a Gencs, elmaradt a Vasszécseny–Körmend, nyolc gól esett Kemenesmagasiban - fotók

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportja a 29. fordulóval folytatódott, míg a déli csoportban a XX. játéknap mérkőzéseit rendezték.

Tóth Gábor, Pum András

Forrás: Szendi Péter

Északi csoport

Schott Lukácsháza–Gérce-Vásárosmiske 3–1 (0–1). Lukácsháza, 150 néző, vezette: Vass I.

Lukácsháza: Bán – Toldi, Horváth Sz. (Szentkúti), GOMBÁS, Pungor, Döbör, HORVÁTH M. (Tóth D.), VARGA M., Rozmán, Krancz (Gyüre), BŐSZE.

Gérce-Vásárosmiske: KOMÁROMI Z. – Lakatos, Lőrincz (Komáromi A.), PETHŐ, Lerik, MÓROCZ, Major, Nunkovics, Kovács T., Csonka, Kövesdi.

Gólszerzők: Rozmán (2), Gombás, ill. Mórocz.

Kiállítva: Komáromi A. (92., Gérce).

A gércei ifi csapat jelesre vizsgázott sportszerűségből, ugyanis a bajnok lukácsházi ifi csapatnak sorfalat állt. A felnőtt meccset a hazai csapat remekül, veszélyesen kezdte, a helyzetek azonban kimaradtak, és ez megbosszulta magát, mert az ellenfél az első helyzetét gólra váltotta. A hazaiak támadásban maradtak, mentek előre az egyenlítésért, de az utolsó passzokba vagy a befejezésbe hiba csúszott. A második játékrész elején a hazaiak egyenlítettek, majd támadtak a győzelemért míg a vendégek kontrákból veszélyeztettek – volt is lehetőségük eldönteni a meccset. Míg a lukácsházi csapat a végéhez közeledve mindent egy lapra feltéve, a cseréknek is köszönhetően a hosszabbításban két jogos büntetővel fordított a masszív gércei csapat ellen. A győzelem a dobogó harmadik fokát eredményezte a Lukácsházának.

Pecöl–Boba 0-1 (0-1). Pecöl, vezette: Elek T.

Pecöl: Kollarics – Szabó P., Oszkó, Farkas E. (Pálfi), Hóbor, Boncz (Baranyai), Németh I., Somogyi (Szemes), Joó, Horváth B., Németh Z.

Boba: Fábián – Magyar, Dornai, Binder, Fodor, Bugyi, Szigeti, László, Kozári, Prépost, Porkoláb (Müller).

Gólszerző: Bugyi.

Kiállítva: Kozári (50., Boba).

Az alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapat nem élt a lehetőségeivel, míg a vendégek egy jogosan magítélt büntetővel elvitték a három pontot.

Bozsok–Uraiújfalu 3–1 (2–1). Bozsok, vezette: Boda Gy.

Bozsok: Farkas G. – Bigner, Kratochwill, Pál (Hankó), Dévényi (Pónácz), Dobány Patrick (Szenteleki B.), Kovács P., Szalai, Tompek, Kiss M., Németh O.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gallen, Szabó B., Burka (Pungor I.), Németh B. (Csete), Pungor Sz., Kovács G., Keszei, Simon, Agg (Kollárits).

Gólszerzők: Szenteleki B., Kratochwill, Szalai, ill. Szabó M.

Nagy elszántsággal készültek a bozsoki játékosok az utolsó hazai mérkőzésükre. Az elején a vendégek letámadása okozott némi nehézséget a hazaiaknak, komoly vendéghelyzet maradt kihasználatlanul. A bozsokiak pontrúgásokból veszélyeztettek, amiből meg is szerezték a vezetést. De gyorsan egalizált a vendég, amire ismét érkezett hazai válasz mér a félidő előtt – mindkét gól tizenegyesből született. A második félidőben sem változott a játék képe: vendég dominancia gólhelyzet nélkül, gyors hazai ellentámadások. A 76. percben aztán egy kontra végén lezárta mérkőzést a Bozsok. Küzdeni akarásból a jelesre vizsgáztak  boszokiak, megérdemelten fektették két vállra a jó erőkből álló Uraiújfalut. A Bozsoki Sportegyesület mielőbbi gyógyulást kíván az ifi mérkőzésen súlyosan megsérült Abért Dávidnak. A hazai csapatból mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Alsóújlak–Szeleste-Pósfa 3-1 (0-1). Alsóújlak, vezette: Szabó III. Z.

Alsóújlak: Gábor (Szőnye) – Kaposi, Hantó, Varga K. (Varga N.), Papp A. (Nagy Z.), Pados, Varga Á., Tóth Á. (Toldi), Vasas (Elekes), Káldi, Varga R.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. (Szentgyörgyvári) – Nardai, Horváth L., Maráczi (Horváth E.), Horváth D. (Pethő), Fülöp, Riba, Molnár G., Kovács T., Szele, Fehér.

Gólszerzők: Káldi, Nagy Z., Varga R., ill. Fehér.

Kemenesmagasi–Sé Honvéd 5-3 (4-0). Kemenesmagasi, vezette: Szabó I. Z.

Kemenesmagasi: Molnár Zs. (Princzes) – Papp Á., Molnár T. (Sebestyén), Horváth T., Fülöp, Bándoli, Poós, Palotai Á., Csemer (Solymos), Király A. (Viszked), Peresznyei.

Sé: Botz – Séfer, Romsics, Kovács K. (Örkényi), Werderits, Muzsai (Pados), Halmos, Nemes, Fichtacher (Kiss Márton Balázs), Kiss Máté Gergő, Uri.

Gólszerzők: Palotai Á., Peresznyei, Király A., Horváth T., Bándoli, ill. Séfer, Kiss Máté Gergő, Nemes.

Újperint–Elektromol Spari 5-0 (1-0). Nárai, vezette: Koronczai C.

Újperint: Szlámer – Fliegler, Kovács Zs. (Nyári), Hazafi, Hujber (Varga G.), Baranyai (Kovács G.), Tamás (Péter), Czingráber, Kiss Á. (Francia), Szabó Z., Szalay.

Spari: Pungor – Varsányi, Jónás, Pados, Láda, Németh V., Sipos, Schmidt, Kovács A. (Milecz), Barbalits, Bolfán.

Gólszerzők: Péter (2), Czingráber, Szalay, Nyári.

Gencsapáti–Conoil Mersevát 7-1 (2-0). Gencsapáti, vezette: Sebesi P.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Jónás (Sulyok), Soldatenko (Németh T.), Fülöp (Dancs), Bokor, Tóth B., Egyed (Lőrincz), Roshko, Pochernin (Varga R.), Skrapits.

Mersevát: Patyi – Gönye (Orbán), Dénes (Takács M.), Pethő, Kulman (Szalai-Golda), Horváth Zs., Nagy Á., Barabás, Homlok, Takács B., Döbröntei.

Gólszerzők: Soldatenko (2), Dancs, Skrapits, Varga R., Kovács G., Roshko, ill. Horváth Zs.

A hazaiaknak mindenképpen pontot kellett szerezniük, hogy bebiztosítsák a második helyüket. Jól is kezdtek, rögtön nagy nyomást helyeztek ellenfelükre – és a 15. percben már 2-0-ra vezettek. Végül a Gencsapáti magabiztos játékkal, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott – és szerezte meg az ezüstérmet-.

Az utolsó, 30. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Kemenesmagasi–Pecöl, Boba–Bozsok. Vasárnap, 17.30: Mesrevát–Gérce-Vásárosmiske, Spari–Gecsepáti, Sé–Újperint, Szeleste-Pósfa–Kemenesmagasi, Uraiújfalu–Alsóújlak. Szabadnapos: Lukácsháza.

Déli csoport

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Telekes Medosz 5-2 (0-2). Szombathely, vezette: Pázsi M.

Gyöngyöshermán: Olasz – Bihun, Kis Z., Jantos, Dénes (Hegedűs), Bazsó, Kopácsi, Kis L., Kondor (Balázs), Séfer, Kovács D.

Telekes: Blaskovics – Dézsi, Osbáth, Németh M., Görcsi P., Osvald, Kónya M. (Nyári), Vincze, Kónya Sz., Valkóczi, Görcsi D.

Gólszerzők: Bazsó (2), Kopácsi, Séfer, Jantos, ill. Görcsi D., Valkóczi.

Kiállítva: Osvald (28., Telekes).

A szezon utolsó hazai mérkőzését ünnepi pillanatok előzték meg, ugyanis több, mint 30 év után búcsúzott a hazai csapat legendája, Dénes Gábor. A megható pillanatok után gyorsan össze kellett szednie magát a hazai gárdának, ugyanis a Telekes hamar két gólos előnyre tett szert, melyet egészen a szünetig őrizni tudott – annak ellenére, hogy a 28. percben kiállították az egyik játékosát. A második félidő már a hermáni csapatnak sikerült jobban, öt gólt is szerzett, mellyel méltó búcsút és ünneplést kapott a csukáját szögre akasztó hazai játékos.

Csákánydoroszló–Egyházasrádóc 5-0 (3-0). Csákánydoroszló, 120 néző, vezette: Szabó C.

Csákánydoroszló: Tóth B. – Sáfár (Márton, Urbán), Draskovics (Németh M.), Török, Pandur, Dudás, Dedics, Sárközi, Albert (Biczó), Takács Sz., Takács Á.

Egyházasrádóc: Bali – Merőtei, Németh Martin, Bányik, Varga Z. (Zimonyi), Krajczár, Fejes, Németh Marcell, Mészáros, Filipovits, Varga D. (Móricz, Rácz).

Gólszerzők: Urbán (2), Dudás (2), Sárközi.

A már bajnok házigazda jól futballozott, és annak ellenére is magabiztosan nyert, hogy sok helyzetet kihagyott.

Horváth Ranch Kft. Nádasd–Őriszentpéter 5-1 (3-0). Nádasd, vezette: Mórocz Gy.

Nádasd: Rejtli – Pálmai, Varga M., Meskó M., Németh B., Kovács K., Mesics, Péter, Meskó E. (Zsoldos), Balogh B. (Lónai), Burka.

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Kaszás, Kósa (Mihály), Sály, Szabó S., Mihályka, Kulcsár, Tamaskó, Szép, Németh A. (Sebők).

Gólszerzők: Meskó M. (4), Meskó E., ill. Sály.

Az első félidőben a tavaszi szezon egyik legkombinatívabb játékát nyújtotta a hazai együttes, nagy mezőnyfölényben futballozott, három gólt rúgott. A második játékrészben azonban nagyon belekényelmesedett a mérkőzésbe a nádasdi együttes, a vendégek veszélyes kontrákat vezettek, de csak egy szépítő gólra futotta. Összességében megérdemelten maradt Nádasdon a három pont.

Rábatótfalu–Rum 3-3 (2-0). Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Árpád A.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Lovenyák (Falb), Kovács G. (Domján B.), Papp V., Domján D., Sütő, Anderkó, Kovács Á. (Szakács), Bouti (Muszka), Náricza.

Rum: Kozma – Székely, Horváth T., Pupp (Lepár), Molnár M. (Varga M.), Kovács Z., Kovács B., Koronczai, Leitgeb, Rosta, Horváth Á.

Gólszerzők: Domján B., Papp V., Domján D., ill. Horváth Á. (3).

Kiállítva: Rosta (93., Rum).

Tanakajd–Bajánsenye 0-3 (0-1). Tanakajd, vezette: Vass I.

Tanakajd: Marcz L. – Tóth K., Kölkedi (Balázs), Marcz G., Varga M., Marcz M., Könczöl, Hittaller, Preiczer, Nagy K., Szalai.

Bajánsenye: Kalamár – Kovács V., Varga D., Koltai, Horváth B., Vörös (Hodács), Kosár, Propszt, Horváth Z., Koczor, Horváth A.

Gólszerzők: Propszt, Koltai, Koczor.

A hazai csapat hetek óta hullámvölgyben van. A mérkőzést mindkét gárda lendületesen kezdte. Azonban a vendégek egy szerencsés góllal vezetéshez jutottak rögtön az elején. A második félidőben sem álltak hadilábon a szerencsével a bajánsenyeiek – így kialakult a 0-3-as végeredmény.

Pinkavölgye-Felsőcsatár–Szentpéterfa 3-1 (2-0). Felsőcsatár, vezette: Kondor T.

Felsőcsatár: Sásdi – Szabó B. (Hábetler), Horváth L., Pehr, Csák, Schmalzl, Böhm, Cseri (Podlaviczki), Késmárky, Krajczár, Cobzaru (Windisch).

Szentpéterfa: Páll B. – Udvardi, Wágner, Pataki, Gaál, Skrapits D., Homor, Major, Hoós, Páll Sz. (Török), Skrapits I.

Gólszerzők: Pehr (2), Csák, ill. Hoós.

A Petőfi SE Vasszécseny– Tutitextil-Körmend VSE mérkőzés a hazaiak létszámproblémája miatt elmaradt.

Az utolsó, 26. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Egyházasrádóc–Nádasd, Bajánsenye–Gyöngyöshermán-Szentkirály, Körmend VSE–Rábatótfalu. Vasárnap, 17.30: Telekes–Felsőcsatár, Rum–Tanakajd, Őriszentpéter–Vasszécseny, Szentpéterfa-Csákánydoroszló.

Ne maradjon le a vaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!