NB III

2022.09.25. 20:35

Itthon játszott a ZTE II és a Teskánd, de nyerni a Kanizsa tudott

A labdarúgó NB III Nyugati csoportjának 9. fordulójában a zalai csapatok közül kettő is itthon játszott, de győzni csak a Kanizsa tudott – Győrben.

Varga Andor

Fehérvári akció indul. Balról a ZTE II-ből Kryvotsiuk és Klausz

Forrás: Szekeres Péter / Zalai Hírlap

ZTE FC II–Fehérvár FC II 2-2 (1-1)
Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Holczbauer.
ZTE II: Gyurján – Jóna, Bolla, Dóczi, Klausz, Boros, Koszovcsuk (Bedővári, 65.), Baloteli (Bedő, 65.), Papp, Kryvotsiuk (Murár, 69.), Kámi (Fábián, 82.). Edző: Koller Zoltán.
Gólszerzők: Baloteli (36.), Klausz (90. – 11-esből), illetve Kovács B. (31.), Kojnok (59.).
Fél óra eltelte után gyors gólváltást láthattak a nézők a jó iramú mérkőzésen. Fordulás után is a házigazda kezdeményezett inkább, de újra az ellenfél szerzett vezetést, amit a ZTE az utolsó pillanatban tudott kiegyenlíteni.
Koller Zoltán: „A csapat sokkal jobban teljesített, mint legutóbb. Talán kicsivel jobbak voltunk a mai ellenfélnél is, mert nekünk volt több helyzetünk, de így, hogy mindig futnunk kellett az eredmény után, még a döntetlennel sem lehetek elégedetlen.”

ETO Akadémia–FC Nagykanizsa 1-2 (1-1)
Győr, 150 néző. Jv.: Kovács.
FCN: Hajagos – Varga, Kovalovszki, Szanyi, Szabó – Bence (János, 63.), Godzsajev (Kószás, 84.), Kondor – Lőrincz, Béli (Kovács Gy., 81.), Szilágyi. Edző: Gombos Zsolt.
G.: Hanzli (28.), ill. Lőrincz (45., 62. – a másodikat 11-esből). Kiállítva: Tóth (ETO, 30.).
Fontos 3 percet hozott az első félidő közepe: a ­hazaiak remek akcióval vezetést szereztek, majd emberhátrányba kerültek. A szünet előtti utolsó pillanatban, ugyancsak príma támadás végén egyenlített a Kanizsa. Mely fordulás után végig fölényben futballozott, elért lesgólt és kapufát is, illetve sikerült megszereznie a győztes gólt.
Gombos Zsolt: „Az akadémiai csapatok ellen mindig nagyon nehéz játszani, mert folyamatos náluk a fejlődés. Érezhettük ezt ma is, Győrből nem sok csapat viszi el mind a három pontot ebben a bajnokságban. Sikerünk megérdemelt.”

Technoroll Teskánd–Kelen SC 2-3 (1-2)
Teskánd, 200 néző. Jv.: Papp.
Teskánd: Pergel D. – Bekő, Simonfalvi, Szinay, Pergel B., Hetesi, Lórántfy, Molnár (Őr), Bontó, Szabó, Bolla. Edző: Pergel Attila.
Gólszerzők: Szinay, Simonfalvy, ill. Kádár (2), Oláh.
Jól kezdett és vezetett a Teskánd, mely az első fél­időben még két, les miatt érvénytelenített gólt szerzett. Közben az ellenfél hazai egyéni hibákból fordított. Szünet után nagy elánnal rohamozott a zalai csapat, de gólt egy kontra végén ismét az ellenfél szerzett. A Teskánd az utolsó percig küzdött, de csak szépíteni tudott.
Pergel Attila: „Le a kalappal a fiúk előtt, jól küzdöttek, ha pontozásos sportág lenne a futball, nem vesztettünk volna. Nyerni is fogunk, amint elhisszük magunkról, hogy képesek vagyunk rá.”

További eredmények: Puskás II.–Érd 3-1, III. Ker TVE–Gyirmót II. 3-1, Csorna–Mór 2-2, Budaörs–Bicske 2-1, Kaposvár–Komárom 0-1, Balatonfüred–Tatabánya 1-2, Zsámbék–Veszprém 1-3.