PL: örömünnep Nottinghamben – legyőzte az újonc a West Hamet

B. D. K.B. D. K.
2022.08.14. 16:58
Első hazai bajnokiján nyerni tudott az újonc Nottingham (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Nottingham Forest 1–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet.

Kiegyenlített játékot és sok helyzetet hozott az első félidő, melynek hajrájában a West Ham United talált a hálóba. Said Benrahma gólját azonban a játékvezető les miatt nem adta meg.

Ennek ellenére sem 0–0-val vonultak szünetre a csapatok, a ráadás pillanataiban ugyanis Taiwo Awoniyi vezetést szerzett a Nottinghamnek, amely először játszott hazai pályán a Premier League 2022–2023-as kiírásában (1–0).

A fordulás után sem unatkozhattunk. Az 53. percben újabb lesgólt láthattunk, ezúttal a hazaiak találatát annullálták. A West Ham ment az egyenlítésért, kétszer is eltalálta a lécet, majd egy kezezés után büntetőhöz jutott. Declan Rice tizenegyesét azonban Dean Henderson megfogta! Ha csak a centiket nézzük, akkor a vendégek a két kapufánál közelebb jártak a gólhoz, mint a büntetőnél...

A Nottingham-játékosok hatalmasat küzdöttek, a 83. percben például a kapu torkából kellett menteniük. A West Ham hiába hajtott, nem tudott egyenlíteni, így az újonc nemcsak az első gólját szerezte meg az idényben, hanem az első győzelmét is.

Brentford–Manchester United 4–0
(Dasilva 10., M. Jensen 18., Mee 30., Mbeumo 35.)
Aston Villa–Everton 2–1
(Ings 32., Buendía 86., ill. Digne 87. – öngól)
Arsenal–Leicester City 4–2(Jesus 23., 35., Xhaka 55., Martinelli 76., ill. Saliba 53. – öngól, Maddison 74.)
Brighton–Newcastle United 0–0
Manchester City–Bournemouth 4–0
(Gündogan 19., De Bruyne 31., Foden 37., Lerma 79. – öngól)
Southampton–Leeds United 2–2(Aribo 72., Walker-Peters 81., ill. Rodrigo 46., 60.)
Wolverhampton–Fulham 0–0