Az Arsenal nyerte meg az észak-londoni derbit

R. P.R. P.
2022.10.01. 13:20
Partey lövését Lloris nem védhette (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának rangadóján az Arsenal Thomas Partey, Gabriel Jesus és Granit Xhaka góljával 3–1-re legyőzte a Tottemhamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Arsenal–Tottenham 3–1 (1–1)

London, Emirates Stadion. V: Anthony Taylor
Arsenal: Ramsdale – B. White (Tomijaszu, 89.), Gabriel, Saliba, Zincsenko (Tierney, 73.) – Partey (Lokonga, 73.), Xhaka – Saka, Ödegaard (Vieira, 80.), Martinelli – G. Jesus (Nketiah, 80.). Menedzser: Mikel Arteta
Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (D. Sánchez, 71.) – Emerson Royal, Höjbjerg (Skipp, 75.), Bentancur, Perisic (Bissouma, 71.) – Richarlison (Sessegnon, 71.), Kane, Szon Hung Min (Doherty, 71.). Menedzser: Antonio Conte
Gólszerző: Partey (20.), G. Jesus (49.), Xhaka (67.), ill. Kane (31. – 11-esből)
Kiállítva: Emerson Royal (62.)

Nagyszerű első félidőt játszottak a nézők. Az iramra nem lehetett panasz, és helyzetekből is akadt bőven. A 20. percben Thomas Partey csodás lövését Llorisnak esélye sem volt védeni, tehát az Arsenal megszerezte a vezetést, ám 11 perccel később Harry Kane magabiztosan értékesítette a Richarlison buktatásáért megítélt büntetőt, így 1–1-gyel ért vége a játékrész.

A második félidő első kulcsfontosságú pillanata volt, hogy a hazaiak elég korán ismét betaláltak: Gabriel Jesus használta ki a vendégek védelmének nagy hibáját.

A 62. percben Emerson Royal kiállítása tovább súlyosbította a Spurs gondjait, majd öt perccel később Granit Xhaka pontos lövése minden fontos kérdést eldöntött.

Az Arsenal a 3–1-es győzelemmel növelte előnyét a tabella élén.

20. Leicester City71610–22–121

90+4. perc: vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Dier kap lapot Nketiaht vitte földre. Martinelli egyből rálövi a szabadrúgást a tizenhatos jobb oldalánál, de fölé megy a labda.

Az elmúlt 20 percben nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk.

89. perc: White-ot Tomijaszu váltja.

85. perc: Martinelli kap lapot, Doherty ellen szabálytalankodott.

80. perc: folytatódik a csereáradat, Ödegaard és Jesus helyett Vieira és Nketiah folytatja.

78. perc: Saliba kap sárgát, amiért megállította – szabálytalanul – Bentancourt.

75. perc: Höjbjerg helyett Skipp a pályán.

73. perc: a hazaiaknál Tierney és Lokonga jön Zincsenko és Partey helyett.

71. perc: Lenglet helyére Davinson Sánchez jön, Szon Hung Mint Doherty váltja. Richarlison helyére Sessegnon, Perisicére Bissouma érkezik.

67. perc: Granit Xhaka betalál, 3–1. A bal oldalon hozza fel a labdát az Arsenal, majd a tizenhatosnál Martinelli lekészíti Xhakának, aki tizenegy méterről kilövi a bal alsó sarkot.

66. perc: Saka tologatja a labdát, majd 20 méterről középről lő, de a jobb kapufa mellé.

62. perc: Emerson Royal durván rálép Martinelli sarkára/bokájára. Némi gondolkodás után Taylor felmutatja a piros lapot.

60. perc: Xhaka remek beadása után megint Jesus fejel, Lloris véd.

59. perc: jól megjáratja a labdát a Tottenham, majd Höjbjerg lő, de fölé.

53. perc: Xhaka beadását Jesus fejeli a kapu felé, de a labda kevéssel a jobb kapufa mellé megy.

49. perc: ismét vezet az Arsenal! Saka lő kapura a tizenhatoson belül, Lloris kiüti, de Romero rosszul ér bele. Gabriel Jesus érkezik, és egy méterről könnyedén a kapuba rúgja a labdát. 2–1

47. perc: Kane nagyszerűen indít, de jön Saliba is tisztáz.

Elkezdődött a második félidő!

45+2. perc: vége az első félidőnek!

45+2. perc: Martinelli is szépen cselez, de megállítják a védők.

45. perc: Saka lő, de nem találja el a kaput.

44. perc: Jesus nagyszerű cseleket mutat be a Spurs tizenhatosánál, majd lő, de az utolsó cselbe beleérnek a védők, így a támadó nem tudja teljes erőből megrúgni, Lloris véd.

42. perc: veszélyesen kontrázik a Spurs, most is veszélyes támadás lett volna, ha Richarlison nem állítják meg lesen.

38. perc: Spurs-kontra végén Kane fejel, de erősen szorongatták, így nem volt annyira veszélyes. És amúgy is erősen lesgyanús támadás volt.

37. perc: Ramsdale kirúgása nem túl jó, de Richarlison nem tudja kihasználni, a középre adott labdáját kivágja a védelem.

35. perc: Perisic szögletét Ramsdale kiüti

31. perc: Kane középre lövi, de mire a labda odaér, Ramsdale már eldől jobbra, így gól.

29. perc: büntető a Tottenhamnek! Lendületes Spurs-támadás végén Gabriel elkaszálja Richarlisont a tizenhatoson belül, Taylor a büntetőpontra mutat.

28. perc: Perisic megy el a bal oldalon, majd a tizenhatoshoz érve oldalról lő, de mellé.

23. perc: Richarlison játszaná meg Szon Hung Mint, de nem jó a labda, Ramsdale-é lesz.

20. perc: vezet az Arsenal! A hazaiak szépen megjáratják a labdát a Spurs tizenhatosa előtt, majd Partey 20 méterről középről egyből megcélozza a kaput White passza után. A labda védhetetlenül vágódik a bal felső sarokba. 1–0

17. perc: Xhaka is próbálkozik, a svájci 20 méterről, ez sokkal jobb lövés, de szintén mellé megy.

16. perc: Partey lő 18 méterről, kissé jobbról, de a labda messze elkerüli a kaput.

14. perc: Ödegaard lő távolról, de nem okoz gondot Llorisnak.

13. perc: Szon előreívelt szabadrúgása Richarlisont találja meg, de a brazil a közel lövést Ramsdale bravúrral védi.

12. perc: Ödegaard beadását Romero tisztázza.

5. perc: Jesus ütközik Dierrel utóbbi lent marad. Ápolni kell, de tudja folytatni. Sárga nincs.

3. perc: Martinelli erős közeli lövése a kapufáról kipattan, de előtte Lloris beleért, így szöglet jön.

2. perc: Xhaka fejesét Lenglet tisztázza.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 13.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A válogatott szünet után az egyik legszenvedélyesebb csúcstalálkozójával, az észak-londoni derbivel tér vissza a Premier League: az Arsenal a Totten­hamet fogadja. A két ősi rivális ráadásul igen előkelő helyet foglal el a tabellán, az „ágyúsok” listavezetők, a Spurs csak rosszabb gólkülönbsége miatt harmadik. Az Arsenal eddig valóban kiváló teljesítményt nyújtott, hét forduló alatt hatszor nyert, ugyanakkor csak egyszer találkozott topcsapattal, és azon a meccsen ki is kapott (a vasárnap a Citynél vendégeskedő Manchester Unitedtől 3–1-re).

Mikel Arteta, az Arsenal menedzsere nem számíthat három sérült játékosára, Mohamed Elnenire, Emile Smith-Rowe-ra és Cédric Soaresre, viszont okkal remélheti, hogy a korábban kisebb gondokkal küzdő Olekszandr Zincsenko és Martin Ödegaard is bevethető lesz.

A Tottenham a Sporting CP elleni BL-pofon (0–2) után összeszedte magát, az előző fordulóban már a teniszben is örömtelinek számító 6–2-vel küldte haza a Leicestert. A mérkőzés hőse Szon Hung Min volt, aki az addigi gyengébb teljesítménye miatt a padon kezdett, majd miután az 59. percben beállt, mesterhármassal zárta a találkozót.

„Ha ez az ára, akkor most is a kispadra ül” – viccelődött Antonio Conte, a Spurs menedzsere a derbi előtt.