FA-kupa: hosszabbításban kapott parádés góllal kiesett a címvédő Liverpool

B. D. K.B. D. K.
2023.01.29. 16:35
Mitoma pár nappal ezelőtt a Leicesternek lőtt parádés gólt, most pedig a Liverpoolnak is beköszönt (Fotó: Getty Images)
Hiába vezetett a címvédő Liverpool, a Brighton & Hove Albion egyenlített, majd a hosszabbításban parádés góllal fordított, így bejutott az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe.

Izgalmas első félidőt hozott a Brighton és a Liverpool összecsapása. A két csapat egyébként két héttel ezelőtt ugyanitt megmérkőzött a bajnokságban is, azt a meccset a „sirályok” nagyon magabiztos játékkal 3–0-val abszolváltak.

Sok gólszerzési lehetőséget hozott az első játékrész, melynek elején könnyen előnybe kerülhetett volna az ezúttal kék nadrágban és kék sportszárban játszó Brighton, de elpuskázta a nagy helyzeteit. A vezetést a Liverpool szerezte meg, Mohamed Szalah passzából Harvey Elliott vette be a kaput (0–1).

Nem sokkal később azonban érkezett a válasz: Tariq Lamptey kapu mellé tartó lövése Lewis Dunk lábán pattant meg, becsapva Alissont (1–1).

A második félidő is számos helyzetet hozott, de az újabb találat csak nem akart megszületni. Amikor azonban már mindenki elkönyvelte az ikszet és az ismétlést, akkor Mitoma Kaoru villant egyet, és szemet gyönyörködtető góljával továbblőtte a Brightont a legjobb 16 közé (2–1).

A „sirályok” tehát egymás után másodszor győzték le odahaza a „vörösöket”, ezzel pedig eldőlt, hogy nem lesz címvédés az FA-kupában.

ANGOL FA-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Brighton
–Liverpool 2–1 (Dunk 39., Mitoma 90+2., ill. H. Elliott 30.)
Stoke (II.)–Stevenage (IV.) 3–1 (J. Brown 15., Laurent 74., Baker 80., ill. J. Reid 71.)
Később
17.30: Wrexham (V.)–Sheffield United (II.) (Tv: Spíler1)

HÉTFŐN
20.45:
Derby County (III.)–West Ham United

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Accrington (III.)–Leeds United 1–3 (Adekoya 81., ill. Harrison 23., Firpo 66., Sinisterra 68.)
Walsall (IV.)–Leicester City 0–1 (Iheanacho 68.)

Blackburn (II.)–Birmingham (II.) 2–2 (Dack 33., Rankin-Costello 46. ill. Khadra 3., James 90+1.)
Bristol City (II.)–West Bromwich Albion (II.) 3–0 (Bell 12., 48., Scott 28.)
Fulham–Sunderland (II.) 1–1 (Cairney 61., ill. Clarke 6.)
Ipswich (III.)–Burnley (II.) 0–0
Luton (II.)–Grimsby (V.) 2–2 (Adebayo 49. – 11-esből, Clark 66. ill. Holohan 43., Clifton 67.)
Sheffield Wednesday (III.)–Fleetwood (III.) 1–1 (Earl 71.– öngól, ill. Omochere 52.)
Southampton–Blackpool (II.)
2–1 (Perraud 22., 62., ill. Patino 67.)
Preston (II.)–Tottenham 0–3 (Szon Hung Min 50., 69., Danjuma 87.)
Manchester United–Reading (II.) 3–1 (Casemiro 55., 58., Fred 66., ill. Mbengue 72.)
Kiállítva: Carroll (65., Reading)