FA-kupa: a West Ham legyőzte a Derbyt, mehet az Old Traffordra

2023.01.30. 22:39
Jarrod Bowen már a 10. percben betalált a Derby ellen (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjében a West Ham United 2–0-ra legyőzte a Derby Countyt.

Csupán tíz percre volt szüksége a West Ham Unitednek a vezetés megszerzéséhez. Michail Antonio nagyszerű pörgetése után Tomás Soucek az ötösön belülre fejelte a labdát, a lendületből érkező Jarrod Bowen pedig valószínűleg pályafutása egyik legkönnyebb gólját szerezte három méterről. 0–1

Hiába próbálkozott ezután több kapura lövéssel a Derby, egyszer sem kellett védenie Areolának. A második félidőt éppen olyan jól kezdték a londoniak, mint az elsőt, az 50. percben Antonio volt eredményes. A jamaicai csatár Bowen beadásából bólintott két méterről az üres kapuba. 0–2

A második gól után eldőlt a mérkőzés, a harmadosztályú együttesnek a szépítés sem jött össze, így a West Ham ünnepelhette a továbbjutást.

A „kalapácsosok” a legjobb tizenhat között a Manchester United vendégeként lépnek pályára. A nyolcaddöntő találkozóit február 28. és március 2. között rendezik meg.